لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۷

نماینده آمریکا در آژانس: تخطی ایران از توافق اتمی باید مایه نگرانی همه باشد


جکی ولکات، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی
جکی ولکات، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

جکی ولکات، نماینده آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در بیانیه‌ای خطاب به اعضای شورای حکام آژانس نسبت به گزارش‌ها در مورد افزایش فعالیت‌های هسته‌ای ایران هشدار داد و گفت: «این باید مایه نگرانی جدی برای همه ما باشد.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، خانم ولکات روز سه‌شنبه ۲۱ خرداد در این بیانیه افزود: «تلاش برای ایجاد اهرم گفت‌وگو و هر بار برای یک کیلوگرم اورانیوم، باعث رفع تحریم‌ نمی‌شود.»

سفیر آمریکا در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: برای خلاصی از فشار تحریم‌ها، ایران باید به رفتار برهم‌زننده خود پایان داده و قدم‌های ماندگار برای خودداری از هرگونه دستیابی به سلاح اتمی بردارد.

یک روز پیشتر گزارش شد ایران فعالیت‌های اتمی خود را شدت داده است.

در زمان اعلام خبر، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: «مشخص است که روش اشتباهی است. ما معتقدیم جامعه جهانی باید ایران را پاسخگو قرار دهد و در جریان مذاکرات اروپایی با وزیر خارجه آمریکا، همه با ما هم‌عقیده بودند... ما آماده‌ایم با رژیم ایران صحبت کنیم. آنها خودشان خوب می‌دانند چطور با ما تماس بگیرند.»

جکی ولکات در نامه خود تاکید کرده که واشنگتن آماده گفت‌وگو با ایران برای رسیدن به توافقی جامع و پایان دادن به رفتارهای بی‌ثبات کننده در منطقه است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG