لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۱

گرسنگی در آمریکا


گرسنگی در آمریکا
گرسنگی در آمریکا

انتشار گزارش سالانه وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا نشان می دهد که وضعیت امنیت غذایی در این کشور، نسبت به یک سال گذشته پیشرفت نکرده است.
بر اساس گزارش سالانه وزرات کشاورزی آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد در سال ۲۰۰۹ میلادی ،چهارده و هفت دهم درصد، یا به عبارت دیگر، هفده میلیون و چهارصد هزار خانوار آمریکایی، توان خرید تهیه مواد غذایی مورد نیاز خود را نداشته اند. وزارت کشاورزی آمریکا از سال ۱۹۹۵ میلادی سرگرم تحقیق و بررسی در مورد امنیت غذایی است.
یک مرکز خیریه در منطقه عمدتا سیاه پوست نشین «هارلِم» نیویورک گفته است سالانه چندین هزار وعده غذا به نیازمندان می دهد. میشل آیوی یکی از مادرانی است که به این مرکز مراجعه می کند تا برای خانواده اش غذا دریافت کند. این مادر مجرد به همراه دختر ۹ ساله اش ، در حالی که سهم هفتگی خود را دریافت می کند، می گوید: «از نگاه یک مادر، وضعیت کنونی کمی ترسناک است، بعضی وقت ها فکر می کنم که آیا امروز من و فرزندم می توانیم غذایی بخوریم؟»
در گزارش وزارت کشاورزی آمریکا آمده است که تعداد خانوارهایی که بدون داشتن غذای کافی روزگار را سپری می کنند، از ۱۴.۶ درصد در سال ۲۰۰۸ میلادی به ۱۴.۷ درصد در سال ۲۰۰۹ میلادی افزایش یافته است. کاریه دانستون، یکی از مسوولان مرکز خیریه فیدینگ که میان نیازمندان غذا توزیع می کنند، می گوید: «اکنون ۵۰ میلیون نفر امنیت غذایی ندارند که از این تعداد، ۱۷ میلیون نفر کودک هستند». وی می گوید این آمار بسیار بالا است.
برخی کارشناسان می گویند این روزها مراکز عرضه غذا به نیازمندان در شهر نیویورک، علاوه بر تغذیه افراد بی خانمان، شاهد افزایش مراجعه کنندگان اقشار متوسط جامعه هستند که به دلیل از دست دادن شغل، برای دریافت غذا به این مراکز مراجعه می کنند.

XS
SM
MD
LG