لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۶

سرمقاله هیات تحریریه روزنامه نیویورک تایمز: یک نشانه امید از آقای تیلرسون


توجه روزنامه نیویورک تایمز به تلاش های وزیر خارجه آمریکا در حوزه مبارزه با قاچاق انسان
توجه روزنامه نیویورک تایمز به تلاش های وزیر خارجه آمریکا در حوزه مبارزه با قاچاق انسان

این نشانه ای امیدوارکننده است که رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، و ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور رییس جمهوری آمریکا، وزن سیاسی خود را پشت گزارش جدید سالانه وزارت خارجه آمریکا از قاچاق انسان و به شکلی گسترده تر در پشت تلاش های آمریکا برای فشار بر دیگر دولت ها به منظور بهبود قوانین ضد قاچاق انسان و پیگرد متخلفان قرار می دهند.

این که پرزیدنت ترامپ هم اولویت بیشتری برای حقوق بشر قائل خواهد شد امری است که باید در انتظار ماند و دید.

قاچاق انسان بلای قرن بیست و یکم است که در آن میلیون های انسان آسیب پذیر از جمله کودکان در شبکه های جنسی و کار اجباری به بردگی گرفته می شوند.

رکس تیلرسون در توضیح اهمیت نقش آمریکا گفت قاچاق انسان فساد زا است، حاکمیت قانون را تضعیف می کند و ارزش های بنیادین جامعه مدنی را از بین می برد.

ایوانکا ترامپ گفت مبارزه با قاچاق انسان در راستای منافع اخلاقی و استراتژیک آمریکا است و یک اولویت عمده سیاست خارجی برای دولت ترامپ محسوب می شود.

گزارش جدید وزارت خارجه فرصتی برای افزایش فشار بر چین بود که در کنار ایران، روسیه، کره شمالی و نوزده کشور دیگر در صدر بدترین مجرمان قاچاق انسان قرار دارند.

منبع روزنامه نیویورک تایمز

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG