لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۳

مبازره امریکا با قاچاق انسان در داخل و خارج


با حدود ۲۱ میلیون نفر درسراسرجهان که قربانی قاچاق انسان می شوند، ایالات متحده آمریکا در نبرد با آنچه پرزیدنت اوباما آنرا بردگی مدرن نامیده ، کاملا درگیر بوده است.

هرسال وزارت امور خارجه گزارش جامعی در باره کوشش های دولت برای مبارزه با قاچاق انسان منتشر می کند. روندهای جهانی در ۱۸ کشور را دنبال می کند، از جمله اجرای قانون، شناسایی قربانیان و حفاظت از آنهاو تلاش برای جلوگیری از انجام قاچاق انسان. دولت ایالات متحده بر تلاش های خود برای نبرد با قاچاق انسان در خارج و در داخل آمریکا، که بسیاری از قربانیان بی خبر به آنجا آورده می شوند، افزوده است.

روز ۱۱ دسامبر ۲۰۱۴، وزارت امنیت داخلی امریکا اعلام کرد با یکی از بزرگترین مراکز مسافرتی در بزرگراه ها ، که کارمندانش را برای یافتن علائمی در افرادی که علیرغم میلشان به این کشور منتقل می شوند و آگاه ساختن مقامات مسئول آموزش می دهد، شریک شده است. این مرکز مواد و مطالب آموزشی و آگاهی های دیگر را برای بیش از ۲۵۰ محل و افزون بر ۱۵ هزار کارمند در سراسر آمریکا فراهم می آورد، که به پرسنل و مشتریان مرکز برای شناسائی علائم قاچاق انسان کمک می کند و اطلاعات لازم در باره چگونگی گزارش موارد مشکوک ارائه می دهد.

قربانیان اغلب خود را در یک کشور خارجی که زبانش را نمی دانند پیدا می کنند. افزون براین، قاچاقچیان اغلب اسناد مسافرتی و شناسائی قربانیان را از آنها می گیرند و می گویند اگر در صدد فرار برآیند خود یا خانواده هایشان آسیب خواهند دید.

فعالیت شرکت آمریکایی مراکز مسافرتی در صنعت کامیون، آنرا شریکی مهم در نبرد با قاچاق انسان می سازد. رانندگان کامیون که با علائم بالقوه قاچاق انسان آشنا هستند و می دانند چگونه گزارش دهند، می توانند چشم ها و گوش های خوبی در سراسر کشور باشند.

XS
SM
MD
LG