لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۸

کارشناسان: نگران نقش ایران و روسیه بعد از شکست کامل داعش در سوریه و عراق هستیم


Hudson institute on Syria
Hudson institute on Syria

موسسه هادسون در شهر واشنگتن روز دوشنبه ۶ اسفند میزبان نشستی درباره آینده سوریه و عراق بعد از داعش بود.

عنوان این نشست «نقش امریکا در آینده عراق و سوریه پس از داعش: تجدید ساختار با متحدین و محدود کردن دشمنان» بود.

در این نشست، هلیل فردکین از مشاوران موسسه هادسون گفت: آمریکا بازیگر مهمی برای یافتن راه حل سیاسی و عقب راندن ایران و روسیه در سوریه است.

وی درباره نقش سوریه و حمله این کشور به مناطق کرد نشین سوریه نیز گفت: آمریکا حتی می تواند ترکیه که به نوعی متحد ماست، را عقب براند.

جنیفر کافرلا، از همکاران موسسه مطالعه جنگ نیز در این نشست گفت: با از بین رفتن داعش، آمریکا متحدین مبارزه با داعش را همسو با خود نمی بیند. نمونه آن ترکیه است. البته از پیش، ایران و روسیه و رژیم اسد مخالف حضور آمریکا بودند.


نهرو زاگرس: معاون رئیس دانشگاه سوران در عراق نیز در این نشست گفت: در وضعیت کنونی در سوریه آمریکا در حال باخت است. ایران روز به روز با نفوذتر و آنکارا نیروی نظامی خود را در سوریه مستقر کرده است. حال آنکه کردها که متحدین آمریکا هستند در حال سرکوب توسط ترکیه هستند.

مایکل پریجنت، پژوهشگر ارشد مسائل خاورمیانه در موسسه هادسون در نشست آینده سوریه و عراق بعد داعش گفت نفوذ ایران در عراق و سوریه پس از برجام بیش‌تر شده و تاکنون ادامه دارد و نشانه های از کم شدن آن نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG