لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۰

هیولت پاکارد غول فناوری آمريکایی، به جرم پرداخت رشوه جريمه شد


شعبه اچ پی در روسيه به جرم رشوه دادن به مقامات حکومتی روسيه محکوم و ۵۸ ميليون دلار جريمه شد

يکی از شعب خارجی غول فناوری آمريکايی، هیولت پاکارد (اچ پی) روز پنج‌شنبه به جرم رشوه دادن به مقامات دولتی روسيه، ده‌ها میلیون دلار جريمه شد.

بخش روسی شرکت اچ پی، پس از اقرار صریح در دادگاه کالیفرنیا به نقض قوانین ضد رشوه‌خواری و حسابداری ايالات متحده، مجبور به پرداخت ۵۸ ميليون و ۷۰۰ هزار دلار شد.

اچ پی روسيه، به پرداخت رشوه به مقامات دولتی آن کشور برای تضمین قراردادی به مبلغ ۴۵ ميليون دلار با دفتر دادستان کل فدراسیون روسیه، اعتراف کرد.

مارشال میلر، معاون ارشد دادستان کل از بخش مبارزه با جرايم وزارت دادگستری، اين بده‌بستان غیرقانونی در روسیه را «نگران کننده» توصيف کرد.

آقای ميلر در بيانيه‌ای کتبی گفت «شرکت‌های فن‌آوری، مانند تمامی شرکت‌ها، بايد در میدان عادلانه‌ای رقابت کنند، و برای مخفی کردن میلیون ها دلار رشوه، متوسل به صورت حساب‌های مخفی و معاملات تقلبی نشوند. بخش مبارزه با جرايم در خط مقدم این مبارزه بوده است، زيرا وقتی فساد در خارج از کشور غلبه می‌کند، شرکت‌های آمریکایی و حاکمیت قانون آسیب می بینند.»

در اوایل سال جاری دو شعبه ديگر اچ پی، در لهستان و مکزیک، به موجب همان قانون محکوم شدند. کل مبلغی که شرکت اچ پی بابت اين محکوميت ها جریمه شده است به ۱۰۸ میلیون دلار می‌رسد.

XS
SM
MD
LG