لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۱۲

مجلس نمایندگان آمریکا امروز برای ارسال اتهامات استیضاح به سنا رای‌گیری می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، می گوید کنگره چهارشنبه به ارسال رسمی اتهامات استیضاح به مجلس سنا رای خواهد داد. این تحول آغاز دادگاه تاریخی استیضاح دونالد ترامپ را یک گام به واقعیت نزدیک تر می کند.

پلوسی این نکته را پس از جلسه ای خصوصی با دموکرات های مجلس نمایندگان درباره روند استیضاح و در یک بیانیه اعلام کرد. دو ماده استیضاح حدود یک ماه پیش در مجلس نمایندگان با رای اکثریت دموکرات تصویب شده بود. اتهامات مطرح سوء استفاده از قدرت و مانع تراشی در برابر تحقیقات کنگره است.

در بیانیه پلوسی ذکر شده است که «مردم آمریکا کاملا درک خواهند کرد که حرکت سنا در آغاز دادگاه بدون احضار شهود و ارائه اسناد یک پنهانکاری سیاسی محض است. سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت در سنا و رئیس جمهور از روشن شدن حقایق بیشتر ترس دارند. مردم آمریکا سزاوار حقیقت هستند و قانون اساسی یک دادگاه را می طلبد».

پلوسی گفت قانونگذاران چهارشنبه همچنین به تعیین مدیران ارائه استیضاح رای خواهند داد.

احتمالا آغاز مباحثات در باره استیضاح هفته دیگر در سنا آغاز می شود. سنا چند روز را به انجام امور تشریفاتی مانند سوگند دادن جان رابرتز رئیس دیوان عالی ایالات متحده و تصویب مجموعه ای از مقررات درباره نحوه انجام استیضاح خواهد گذراند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG