لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

اولین ۱۰۰ روز قانونگذاری دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا با پیروزی ها و لغزش هایی همراه بود


از چپ: اوکازیو کورتز، آینا پرسلی و رشیده طالب
از چپ: اوکازیو کورتز، آینا پرسلی و رشیده طالب

بخش انگلیسی صدای آمریکا - شریس دیویدز، نماینده تازه انتخاب شده مجلس نمایندگان ایالات متحده، احساس غرور می کند که در منطقه ای دور افتاده در حوزه انتخابیه خود در ایالت کانزاس دفتر نمایندگی راه انداخته است. لوسی مک بث، نماینده ایالت جورجیا در مجلس نمایندگان، بزرگترین پیروزی خود را تصویب قانون بررسی سوء پیشینه برای خریداران اسلحه می داند که پس از مرگ پسرش در یک تیراندازی مدافع آن شده بود. دستاورد عمده آلکساندریا اوکازیو کورتز، نماینده نیویورک در کنگره، از نظر خودش ارائه طرح بزرگ «توافق نو سبز» بود.

صد روز نخست مقطع زمانی مصنوعی برای قوه مقننه جدید است تا دستاوردهایش را ارزیابی کند. این زمان امسال به لحاظ ماهیت تاریخی اعضای جدید از اهمیت بیشتری برخوردار است. دو سوم اعضا دموکرات هستند و در آن جناح تعداد زنان از مردان بیشتر شده است. این مجلس نمایندگان همچنین متنوع ترین قوه قانونگذاری تاریخ آمریکا است.

دستور کار بلندپروازانه آن ها شامل حفظ «قانون خدمات درمانی مقرون به صرفه» موسوم به «اوباماکر»، اعمال مقررات اخلاقی تازه و نظارت شدید بر دولت ترامپ بوده است. دامنه تحقیقات دموکرات ها از تحقیقات رابرت مولر درباره مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ بسیار فراتر رفته و به قراردادهای تجاری رئیس جمهور و اظهارنامه های مالیاتی ترامپ رسیده است.

اما این حجم از توجه عقبگردهایی هم در پی داشته است. دموکرات ها بر سر طرح پیشنهادی تغییرات اقلیمی اوکازیو کورتز و رفتار اسرائیل با فلسطینیان دچار اختلافات تندی شدند.

جمهوریخواهان با طعنه به اکثریت دموکرات می گویند دستاورد شما در این یکصد روز چه بوده است؟ بعضی از قانونگذاران محافظه کار نسبت به کشیده شدن دموکرات ها به سوی سوسیالیسم هشدار می دهند.

دموکرات ها می دانند با چالش هایی روبرو هستند و گذشته از غلبه بر شکاف های درون حزبی باید به وعده های انتخاباتی شان عمل کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG