لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

بررسی چگونگی مبارزه با تبلیغات دشمنان در مجلس نمایندگان آمریکا


کمیته فرعی نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه به منظور شنیدن توصیه های کارشناسان در مورد چگونگی طرح راهکارهای مؤثر در محیط رقابت اطلاعات و چگونگی مبارزه با تبلیغات دشمنان، تشکیل جلسه داد.

این جلسه از طرف کمیته فرعی در امور"تهدیدهای در حال ظهور" و با حضورمقامات دفاعی و نظامی و رسانه ای ایالات متحده برگزار شد.

جو ویلسون رییس دموکرات جلسه، به موج تبلیغات منفی از سوی دشمنان آمریکا اشاره کرد که با نفوذ از طریق رسانه های اجتماعی و فناوری سایبری، برای صدمه زدن به آمریکا و شهروندان آن، و همچنین مخدوش کردن چهره ایالات متحده در افکار عمومی جهان تلاش می‌کنند.

وی گفت "این مباحث به اعضای ما کمک می‌کند تا نگرانی‌ها و چالش‌های اصلی را بهتر درک کنند. از جمله این که توانایی‌های کنونی ما برای عملیات اطلاعاتی در مبارزه با تبلیغات چیست و چگونه در یک استراتژی بزرگتر برای مقابله با بازیگران خاص مانند داعش، روسیه، ایران و چین بکار گرفته می‌شود."

ماتیو آرمسترانگ عضو هیئت مدیره رسانه های خارجی آمریکا، که در ژورنالیسم و ارتباطات استراتژیک تجربه همکاری با سازمان‌های نظامی و غیرنظامی آمریکایی و خارجی را دارد، بر اهمیت تبلیغات و نیز فرصت‌ها و چالش‌های ناشی از آن، تاکید کرد.

به گفته او "اگر ما درک نکنیم که اطلاعات چگونه و تا چه حد اقدامات سیاست گذاران و نهادها و عموم را شکل می‌دهد، سیاست خارجی آمریکا نمی‌تواند موثر باشد."

آقای آرمسترانگ با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها در شکل دهی افکار مخاطبان خود، گفت "هنگامی که ما دوربین خود را بر مذاکرات اتمی با ایران و پوشش دیدگاه‌های متفاوت در این زمینه متمرکز کردیم، به جهانیان اجازه دادیم شاهد تکامل دائم دموکراسی و پیشرفت آن تحت حاکمیت و هدایت قانون باشند."

وی در ادامه افزود، ما با بهره گیری از ژورنالیسم حرفه‌ای، نه تنها به مردم کشورهای خارج آگاهی می‌دهیم، بلکه به افراد برای آزادی الهام بخشیده و زمینه‌ای را فراهم می‌سازیم که بر اساس اطلاعات صحیح، آگاهانه انتخاب کنند.

  • 16x9 Image

    شهلا آراسته

    شهلا آراسته در سال ۲۰۰۰، فعالیت خبری خود را در آمریکا با بنیاد تحقیاتی اطلس آغاز کرد و سپس در سال ۲۰۰۷ به صدای آمریکا پیوست.

XS
SM
MD
LG