لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۶

در آستانه فرا رسیدن دوره اوج بحران کرونا در آمریکا؛ از هر ۴ بیمارستان ۳ بیمارستان درگیر بیماری کووید۱۹ است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک گزارش دولت فدرال آمریکا پیش بینی می کند بیمارستان های ایالات متحده با به اوج رسیدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا اشباع شوند. این گزارش نشان می دهد که در حال حاضر از هر چهار بیمارستان، سه بیمارستان به درمان بیماران مبتلا به «کووید۱۹» مشغول هستند.

در گزارش سازمان ناظر فدرال که دوشنبه انتشار یافت هشدار داده شده که مشکلات مختلف به مثابه یک «دور باطل» همدیگر را تشدید می‌کنند. از جمله این مشکلات می‌توان به ناکافی بودن کیت های آزمایش ویروس کرونا، کُندی ارائه نتایج آزمایش ها، کمبود پوشش های محافظ و دستگاه های تنفس مصنوعی برای بیماران حاد، و خستگی پرسنل بیمارستانی که نگران سلامت خود هستند،‌ اشاره کرد.

گزارش بازرس کل بر مبنای تماس تلفنی با ۳۲۳ بیمارستان در سراسر ایالات متحده از ۲۳ تا ۲۷ ماه مارس تهیه شده است. شش هزار بیمارستان در آمریکا، با افزایش روزانه مبتلایان، با وضعیتی ناخوشایند روبرو هستند.

ایالات متحده بیش از هر کشوری در جهان آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا انجام داده است و بیشترین موارد ابتلای تائید شده را دارد. انتظار می رود این آمار در این ماه به اوج برسد.

از ۳۲۳ بیمارستان تحقیق شده در این پژوهش ۱۱۷ بیمارستان یک یا چند بیمار مبتلا به «کووید۱۹» را تحت درمان داشته اند، در ۱۳۰ بیمارستان یک یا چند بیمار مشکوک به ابتلا به این بیماری درمان می شدند، ۳۲ بیمارستان گفتند هیچ بیمار مبتلا به ویروس کرونا ندارند، و ۴۴ بیمارستان هم اطلاعاتی در این باره ارائه نکردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG