لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

کمک های جدید آمریکا به شاخ آفریقا


کمک های جدید آمریکا به شاخ آفریقا
کمک های جدید آمریکا به شاخ آفریقا

آمریکا کمک های انساندوستانه جدیدی به شاخ آفریقا می فرستد. این اقدام دو روز پس از آن انجام می گیرد که پیش بینی شد میزان بارندگی در منطقه از میانگین آن پایین تر است.

دولت آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد تقریبا ۵۰ میلیون دلار کمک اضافی برای آوارگان و جوامع بی باران در سومالی، اتیوپی و کنیا تامین می کند.

سه کشور هنوز از پیامدهای خشکسالی شدید سال ۲۰۱۱، که چندین منطقه در جنوب سومالی را به قحطی کشاند، بخود نیامده اند. هزاران تن جانسپردند، در حالی که هزاران سومالیایی خانه هایشان را در جستجوی غذا و آب در اردوگاه هایی در اطراف موگادیشو یا در اردوگاه های آوارگام در کنیا و اتیوپی ترک کردند.

روز سه شنبه، شبکه سیستم هشدار اولیه قحطی پیش بینی کرد که میزان بارندگی در منطقه از مارس تا مه ۱۵ تا ۴۰ درصد از میانگین عادی پایین تر خواهد بود. اين شبکه، که هزینه آنرا آژانس آمریکایی توسعه بین المللی تامین می کند، گفت نبود بارندگی می تواند به تولید غلات و فراورده های دیگر بشدت آسیب برساند.

وزارت امور خارجه آمریکا می گوید ایالات متحده از اوائل سال پیش نزدیک به یک میلیارد دلار کمک های انسانی برای منطقه شاخ افریقا فراهم آورده است.

XS
SM
MD
LG