لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۷

ایالات متحده از کارگران خود در روز کارگر تجلیل کرد


جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مراسم روز کارگر. ۴ سپتامبر، ۲۰۲۳.
جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در مراسم روز کارگر. ۴ سپتامبر، ۲۰۲۳.

ایالات متحده روز دوشنبه به مناسبت گرامیداشت روز کارگر از نزدیک به ۱۶۰ میلیون کارگر خود تجلیل کرد.

روز کارگر رسماً صد و سی سال قبل در سال ۱۸۹۴ برای ادای احترام به کارگران آمریکایی که اغلب در اواخر قرن نوزدهم با شرایط سخت کاری مواجه بودند، اعلام شد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه برای جشن سالانه روز کارگر به شهر فیلادلفیا رفت. او در مورد اهمیت اتحادیه‌ها در تاریخ کارگری ایالات متحده و اینکه چگونه اقتصاد آمریکا، بزرگترین اقتصاد جهان، از اثرات اولیه مخرب همه‌گیری کرونا بهبود یافته است، صحبت کرد.

بایدن خطاب به جمعیت گفت: «ما در این روز کارگر، مشاغل و مشاغل پردرآمد را جشن می‌گیریم؛ مشاغلی که می‌توانید با آنها خانواده تشکیل دهید، مشاغل اتحادیه‌ای.»

در طول دو سال و نیم ریاست جمهوری بایدن، بیش از ۱۳ میلیون شغل جدید ایجاد شد که بیش از هر دوره ریاست جمهوری دیگری در همان بازه زمانی است.

بایدن چند روز قبل از روز کارگر گفت: «در حالی که وارد روز کارگر می‌شویم، باید یک قدم به عقب برداریم و به این واقعیت توجه داشته باشیم که آمریکا اکنون در یکی از قوی‌ترین دوره های اشتغال‌زایی در تاریخ خود قرار دارد.»

وزارت کار آمریکا روز جمعه گزارش داد که کارفرمایان در ماه اوت ۱۸۷ هزار شغل جدید ایجاد کردند.

نرخ بیکاری در ایالات متحده از ۳/۵ درصد به ۳/۸ درصد رسیده است، که بالاترین سطح از فوریه ۲۰۲۲ است، اما همچنان به پایین ترین سطح در پنج دهه اخیر نزدیک است.

XS
SM
MD
LG