لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

واکنش به رسوایی اخلاقی تهیه کننده مشهور هالیوود؛ از کیت وینسلت و جرج کلونی تا مریل استریپ


واکنش ستاره های بزرگ هالیوود به رسوایی اخلاقی «هاروی واینستاین» تهیه کننده مشهور آمریکایی ادامه دارد و در ساعات گذشته شاهد اظهار نظر تعداد دیگری از چهره های سرشناس بودیم.

هاروی واینستاین که از موفق ترین تهیه کنندگان سینمای جهان در دهه های اخیر است، به اذیت و آزار زنان و سواستفاده جنسی از آنها متهم شده است.

روزنامه نیویورک تایمز با انتشار گزارش تحقیقی مفصلی، به بررسی موارد متعدد بد رفتاری او با کارمندان، بازیگران و عوامل تولید پرداخته و به بیان تجربیات تلخ زنان قربانی پرداخته است.

هاروی واینستاین اتهامات وارده را رد کرده و باور دارد قربانی دسیسه رقبای حرفه ای خود شده، با این حال او پس از تشکیل جلسه اضطراری هیأت مدیره «کمپانی واینستاین» از این شرکت فیلمسازی اخراج شد.

در اینجا مروری داریم بر نظرات گروهی از بازیگران مشهوری که سابقه همکاری با هاروی واینستاین را در کارنامه حرفه ای خود دارند.


مریل استریپ بازیگر

از رفتارهای ناشایست و زشت هاروی واینستاین آگاهی نداشتم و در جریان اعمال غیر اخلاقی او نبودم، این حرکات براستی شرم آور و غیرقابل توجیه است. زنان شجاعی را که پا پیش گذاشته و این رسوایی های اخلاقی را افشا کرده اند، تحسین می کنم، آنها قهرمان هستند.


جودی دنچ بازیگر

در سالهای اخیر هاروی واینستاین نقش مهمی در موفقیتهای حرفه ای من داشته و به او مدیون هستم، ولی از این ماجراهای وحشتناک بی اطلاع بودم. با تمامی قربانیان این رفتارهای زشت همدردی می‌کنم و با همه وجودم از زنانی که این فجایع را افشا کرده اند، حمایت می‌کنم.


بری لارسن بازیگر

در کنار بازماندگان شجاع اذیت و آزارهای جنسی خواهم ایستاد، شما مقصر نیستید، به صداقت شما ایمان دارم.


ست روگن بازیگر، کارگردان، کمدین

تمام زنانی را که آزارهای جنسی هاروی واینستاین را افشا کرده اند باور دارم. آنها انسانهای شجاع و قابل تحسینی هستند.


جیمز گان کارگردان

حتی اگر بخش کوچکی از این داستان‌ها درباره هاروی واینستاین حقیقت داشته باشد، که البته به باورم حقیقت دارد، باید این زنان را تحسین کرد و به شرافتشان درود فرستاد. شرم بر تمامی افرادی که از این موضوع خبر داشتند و سکوت کردند، آنها نیز مقصرند.


پاتریشیا آرکت بازیگر

از شنیدن چنین اتهاماتی شوکه شدم، باور کردنی نیست، امیدوارم هاروی واینستاین صادقانه به اشتباهاتش اعتراف کند و به درمان خود بپردازد، او فردی بیمار است و متأسفانه این بیماری واگیردار است.


مارک رافالو بازیگر

سوءاستفاده هاروی واینستاین از موقعیت و قدرتش، وحشتناک و تهوع آور است،. امیدوارم شاهد پایان چنین سواستفاده هایی باشیم، برای قربانیان متأسفم ولی آنها را به خاطر شهامت و شجاعتشان تحسین می کنم.


جرج کلونی بازیگر

در سالهای اخیر شایعاتی در این باره وجود داشت ولی من هرکز رفتار ناشایستی از او ندیدم و همکاری خوبی با هاروی واینستاین داشتم. با این حال چنین حرکاتی شرم آور و غیرقابل توجیه است، متأسفم.


کیت وینسلت بازیگر

از طرح چنین اتهاماتی علیه یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین تهیه کنندگان هالیوود متعجب شدم، حیرت آور است، هاروی واینستاین را محکوم می کنم. زنان شجاعی را که با افشاگری های خود این رفتارهای زشت را علنی کرده اند، تحسین می کنم.


جنیفر لارنس بازیگر

از شنیدن این ماجراهای دردناک، آزرده خاطر شدم، در گذشته با هاروی واینستاین کار کردم ولی رفتار بدی از او ندیدم. چنین سوءاستفاده هایی آزاردهنده و شرم آور است، از تمامی کسانی که شجاعانه این اذیت و آزار جنسی را افشا کرده اند، حمایت می کنم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG