لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۴

ظهور نخستین ابر قهرمان تراجنسیتی در تلویزیون


طرفداران سریال تلویزیونی «سوپر گرل» در فصل جدید شاهد حضور یک ابر قهرمان تراجنسیتی در این مجموعه خواهند بود؛ شخصیتی که نقش آن را «نیکول مینز» هنرمند جوان آمریکایی بازی می کند.

سوپر گرل یک سریال حادثه ای در ژانر علمی-تخیلی است که بر اساس داستان های مصور دی سی شکل گرفته و از شبکه تلویزیونی «سی دبلیو» در آمریکا پخش می شود.

ماجراهای این مجموعه بر دختر جوانی به نام «کارا زور ئل» متمرکز است که از سیاره کریپتون به کره زمین آمده و با بهره گیری از قدرت فرازمینی خود به جنگ تبهکاران و افراد شرور می رود، او از اقوام سوپرمن است.

سوپر گرل از سریال های پربیننده سالهای اخیر است و نقش اصلی را «ملیسا بنویست» هنرمند محبوب آمریکایی بازی می کند؛ در قسمت های مختلف این مجموعه شاهد حضور ابرقهرمان های دیگر دنیای مصور دی سی از جمله سوپرمن نیز هستیم.

تهیه کنندگان در همایش سالانه ابرقهرمان های داستان های مصور در شهر ساندیاگو از حظور شخصیت تازه ای در ماجراهای سوپر گرل خبر دادند؛ ابرقهرمانی تراجنسیتی به نام «نیا نال» مشهور به «دریمر» که هدفش کمک به شهروندان و نجات کره زمین است.

به گفته آنها زمان ظهور ابرقهرمان های متفاوت در سینما و تلویزیون فرا رسیده و موفقیت آثاری چون «زن شگفت انگیز» یا «پلنگ سیاه» که شخصیت های اصلی زن و سیاه پوست هستند این موضوع را تأیید می کند.

نیکول مینز بازیگر نقش این ابرقهرمان جدید، در زندگی واقعی نیز تراجنسیتی است و از مدافعین حقوق اقلیت های جنسیتی محسوب می شود.

او با شور و هیجان بسیاری خبر حضور در سریال سوپر گرل را تأیید کرد و شجاعت تهیه کنندگان برای آفرینش نخستین ابرقهرمان تراجنسیتی سینما و تلویزیون را ستود.

نیکول مینز در ادامه گفت «نیا نال» نیز شخصیتی مانند سایر ابرقهرمان ها دارد و نباید بیش از حد روی ویژگی های جنسیتی او تأکید کرد چرا که هدف ارائه تصویری عادی از خصوصیات انسانی تراجنسیتی ها در تلویزیون است.

به گفته نیکول مینز تمامی انسان ها فارغ از رنگ، نژاد، مذهب یا جنسیت خود می توانند ابرقهرمان باشند و از راههای گوناگون به سایرین کمک کنند.

اعلام خبر ظهور نخستین ابرقهرمان تراجنسیتی در تلویزیون بازتاب گسترده ای در نشریات هنری داشت و با واکنش های بسیاری در شبکه های اجتماعی همراه شد.

فصل چهارم سریال سوپر گرل پاییز آینده از شبکه سی دبلیو پخش می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG