لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۵۳

بازیگر «زن شگفت انگیز» صاحب ستاره ای در بلوار مشاهیر هالیوود شد


«لیندا کارتر» بازیگر سریال تلویزیونی « زن شگفت انگیز» صاحب ستاره ای در بلوار مشاهیر هالیوود شد و نامش به فهرست هنرمندان بزرگ این خیابان مشهور افزوده شد.

این عنوان افتخاری به دلیل سالها حضور درخشان درعرصه سینما و دستاوردهای ارزنده هنری به این بازیگر آمریکایی اهدا شد.

در این مراسم که سه شنبه در بخشی از بلوار هالیوود برگزار شد، گروهی از هنرمندان، مقامات شهری، خبرنگاران و دوستان و اقوام لیندا کارتر شرکت داشتند.

سریال تلویزیونی زن شگفت انگیز در اواخر دهه هفتاد میلادی در سه فصل از شبکه های«ای بی سی» و «سی بی اس» در آمریکا و سایر کشورهای جهان از جمله ایران پخش شد.

لیندا کارتر نخستین هنرمندی بود که نقش پرنسس دایانا، ابر قهرمان زن داستان های مصور دی سی را بازی کرد و به دلیل چهره ای زیبا و اندامی متناسب محبوبیت زیادی داشت.


لیندا کارتر که ملکه زیبایی آمریکا بود با بازی در زن شگفت انگیز به اوج شهرت رسید و در پنجاه سال گذشته در سریال های تلویزیونی وفیلمهای سینمای بسیاری بازی کرده است.

او تجریباتی نیز در موسیقی دارد و بعنوان خواننده و ترانه نویس آثار متنوعی را منتشر کرده است.

لیندا کارتر که بسیار خوشحال و هیجان زده بود، ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی هالیوود و سایر عوامل برگزاری این مراسم، از حمایت و پشتیبانی طرفدارانش در تمامی مراحل زندگی سپاسگزاری کرد.

یکی از مهمانان ویژه این مراسم «پتی جنکینز» کارگردان فیلم جدید زن شگفت انگیز بود که فروش حیرت انگیزی در گیشه داشت و از موفق ترین آثار حادثه های سالهای اخیر هالیوود محسوب می شود.

پتی جنکیز ضمن ستایش لیتدا کارتر او را هنرمند تأثیرگذاری توصیف کرد که الگوی بسیاری از زنان بود و دریچه های تازه ای را برای آنها در هالیوود گشود.


گال گادوت هم که نقش پرنسس دایانا را در فیلم جدید بازی می کند با انتشار پیامی در توئیتر این موفقیت را به لیندا کارتر تبریک گفت.

لیندا کارتر ۶۵ ساله که ساکن شهر پوتوماک در ایالت مریلند است دوبار ازدواج کرده و دو فرزند دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG