لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۲

استقبال از "استیون سیگال" با هندوانه


استیون سیگال در بلاروس
استیون سیگال در بلاروس

استیون سیگال بازیگر مشهور آمریکایی و قهرمان ورزشهای رزمی در سفرش به بلاروس، با استقبال گرمی از سوی آلکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری آن کشور مواجه شد.

استیون سیگال شصت و هشت ساله به دعوت "الکساندر لوکاشنکو"، به منزل ییلاقی رئیس جمهوری بلاروس در شمال شهر "مینسک" رفت و در مراسم باشکوهی شرکت کرد که به افتخار حضورش ترتیب یافت.

البته این مراسم با حواشی جالبی هم همراه بود و بازتاب گسترده ای در رسانه ها، نشریات و وبسایت های اینترنتی داشت.

الکساندر لوکاشنکو در این ضیافت به مناسبت فصل برداشت محصول به استیون سیگال تعدادی هندوانه و هویج اهدا کرد و از او خواست با خوردن این میوه ها و سبزیجات تازه، از محصولات مرغوب کشاورزی آن کشور لذت ببرد.

تصاویر استیون سیگال با هندوانه ها و هویج های اهدایی رئیس جمهوری بلاروس که توسط دوربین های تلویزیون دولتی و خبرنگاران نزدیک به دولت گرفته شد، با واکنش های متفاوتی از سوی کاربران در شبکه های اجتماعی همراه شد، که البته بیشتر نظرات منفی، انتقادی و طنزآمیز بود.

استوین سیگال با الکساندر لوکاشنکو
استوین سیگال با الکساندر لوکاشنکو

الکساندر لوکاشنکو که به دلیل روش های سرکوبگرانه، محدودیت های سیاسی و نقض حقوق بشر در بلاروس به یکی از دیکتاتورهای اروپایی مشهور است، علاقه زیادی به پذیرایی از چهره های مشهور، ستاره های بزرگ و هنرمندان غربی دارد و از این برنامه های تبلیغاتی برای بهبود جایگاه سیاسی خود بهره می گیرد.

او سال گذشته در مراسم برداشت محصول در بلاروس میزبان "ژرار دپاردیو" بازیگر مشهور فرانسوی بود و مراسم مشابهی را برای این هنرمند ناراضی فرانسوی ترتیب داد.

استیون سیگال که در دهه هشتاد و نود میلادی با بازی در فیلم های حادثه ای و رزمی در اوج شهرت بود، چند سالی است که از فهرست هنرمندان پولساز هالیوود خارج شده و در آثار کم اهمیتی بازی می کند..

او یکی از دوستان نزدیک "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه است و به همین دلیل سفرهای زیادی به آن کشور دارد و در پروژه های هنری و تجاری مختلفی مشارکت دارد، پروژه هایی که بدون حمایت و پشتیبانی مستقیم یا غیرمستقیم دولت آن کشور انجام شدنی نیست.

استیون سیگال با ولادیمیر پوتین
استیون سیگال با ولادیمیر پوتین

البته روابط نزدیک استیون سیگال با سیاستمدارانی چون "ولادیمیر پوتین" یا "الکساندر لوکاشنکو" که این روزها در بسیاری از کشورهای جهان محبوبیت زیادی ندارند، با انتقادات بسیاری هم همراه شده و به ارزش و جایگاه حرفه ای این هنرمند لطمه زده است.

XS
SM
MD
LG