لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۰

مل گیبسون برای نهمین بار پدر می شود


مل گیبسون و دوست دخترش رزالیند راس
مل گیبسون و دوست دخترش رزالیند راس

مل گیبسون بازیگر، کارگردان و تهیه کننده آمریکایی بار دیگر پدر می شود. این نهمین فرزند این هنرمند شناخته شده است و از این منظر او صاحب رکورد منحصر به فردی در هالیوود خواهد شد.

مل گیبسون ۶۰ ساله مدتی است روابط عاشقانه و گرمی با "روزالیند راس" نویسنده ۲۶ ساله آمریکایی برقرار کرده و همراه با دوست دختر جوانش در انظار عمومی ظاهر می شود.

هر چند که در ماه های اخیر این رابطه جنجالی، بازتاب گسترده ای در رسانه ها، نشریات و شبکه های اجتماعی داشت، با این حال خبر بارداری "روزا لیندا" و پدر شدن دوباره مل گیبسون بسیاری را شگفت زده کرد.

مل گیبسون از همسر اولش "رابین مور" هفت فرزند، و از دوست دختر قبلی خود " اوکسانا گریگوریوا" یک دختر دارد؛ و حالا قرار است برای نهمین بار پدر شود.

مل گیبسون و دوست دخترش رزالیند راس
مل گیبسون و دوست دخترش رزالیند راس

مل گیبسون در گفتگوهای مختلفی که با نشریات هنری داشت، با ابراز خوشحالی از بارداری دوست دخترش، خود را مردی عاشق و خوشبخت توصیف کرده که در انتظار فرزند دیگری است.

این سینماگر آمریکایی با اشاره به نقش مهمی که "روزالیند راس" در موفقیت های اخیرش داشته، از او به عنوان دوست، همراه و عشق واقعی خود تمجید کرد.

مل گیسبون در دهه ۹۰ میلادی یکی از چهره های مطرح هالیوود بود و در فیلم های موفق و پرفروشی چون "اسلحه مرگبار"، "خون بها" و "میهن پرست" شرکت داشت، او حتی برای کارگردانی و تهیه کنندگی فیلم "شیردل" موفق به دریافت دو جایزه اسکار شد.

مل گیبسون در سال های اخیر زندگی پر فراز و نشیبی داشته و با حواشی زیادی دست به گریبان بوده؛ اعتیاد به مواد مخدر، مصرف مشروبات الکلی، خشونت خانگی و درگیری های فیزیکی از جمله اتهامات وارده به این هنرمند آمریکایی است که او را با مشکلات قضایی و حقوقی بسیاری مواجه کرد.

مل گیبسون
مل گیبسون

سخنان یهودستیزانه او در سال ۲۰۰۶ که در شرایط نامتعادلی ایراد شده بود، جنجال بزرگی ایجاد کرد و این هنرمند آمریکایی را به یکی از چهره های به اصطلاح "منفور" هالیوود تبدیل کرد.

به ویژه اینکه این سخنان پس از موفقیت خیره کننده فیلم "مصائب مسیح" ایراد شده بود، اثری به کارگردانی مل گیبسون که روایتگر رویکرد افراطی یکی از شاخه های مسیحیت در قبال یهودیان در زمان عیسی مسیح بود.

هر چند که میل گیسبون بارها بابت رفتار زشت و سخنان یهودستیزانه خود پوزش خواست، با این حال بسیاری از هنرمندان، تهیه کنندگان و شرکت های سینمایی حاضر به همکاری با وی نشدند و این هنرمند پرحاشیه از نظر حرفه ای دوران سختی را سپری کرد.

مل گیبسون در این مدت در فیلم های مختلفی بازی کرده، ولی موفقیت چندانی نداشته و بازیگری پول سازی محسوب نمی شود.

مل گیبسون
مل گیبسون

او پس از سال ها دوری از کارگردانی، با فیلم "هکسا ریج" در جشنواره سینمایی ونیز حضور داشت، فیلمی جنگی ولی ضد جنگ که با استقبال گرمی از سوی نویسنده های هنری و منتقدان سینمایی همراه شد و به عقیده بسیاری، از شانس زیادی برای دریافت چند جایزه اسکار برخوردار است.

XS
SM
MD
LG