لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۸

«جیمز وودز» بازیگر مشهور آمریکایی بازنشسته می شود


«جیمز وودز» بازیگرسرشناس آمریکایی و از ستاره های پیشین هالیوود بصورت غیرمنتظره ای اعلام بازنشستگی کرد و به فعالیتهای هنری خود خاتمه داد.

او که در سالهای اخیر حضور کم رنگی در صحنه داشت و در فیلمهای سینمایی و سریالهای تلویزیونی انگشت شماری بازی کرده، در نهایت تصمیم به بازنشستگی گرفت.

«آلن گامونز» مشاور املاک جیمز وودز با انتشار بیانیه ای رسمی این خبر را اعلام کرد، در این بیانیه نامتعارف خانه بزرگ این بازیگر آمریکایی در ایالت «رود آیلندز» نیز برای فروش عرضه شده، مبلغ درخواستی یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است.

جیمز وودز ۷۰ ساله از چهره های مطرح سینمای آمریکا در دهه های اخیر است و بازی در فیلمهای مطرحی را در کارنامه هنری خود دارد، از جمله «سالوادور» که نامزدی اسکار بهترین بازیگری و «می سی سی پی» که نامزدی اسکار بهترین بازیگر مکمل را برای او به همراه داشت.

از فیلمهای مشهوری که جیمز وودز در آنها حضور داشته می توان به «نیکسون» ساخته الیور استون، «آن طور که بودیم» به کارگردانی سیدنی پولاک و « کازینو» اثری از مارتین اسکورسیزی اشاره کرد.

جیمز وودز هنرمندی دموکرات بود ولی در سال ۱۹۹۸ و در اعتراض به عملکرد بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا به حزب جمهوریخواه پیوست.

او در سالهای اخیر یکی از منتقدین جدی حزب دموکرات بوده و از هنرمندان جنجالی و محافظه کار آمریکایی محسوب می شود.

به گفته جیمز وودز هالیوود او را به دلیل باورها و عقاید سیاسی بایکوت کرده و به همین دلیل بسیاری از شرکت های فیلمسازی و تهیه کنندگان مشهور از همکاری با او خودداری می کنند.

جیمز وودز با اشاره به محدودیتهای هنرمندان لیبرال آمریکایی در دهه پنجاه میلادی، از لیست سیاه هنرمندان محافظه کاری خبر داده که در حال حاضر از سوی هالیوود ممنوع الکار شده اند.

با این حال مدیر برنامه های این هنرمند باور دارد بازنشستگی او سیاسی نیست و جیمز وودز تصمیم گرفته از جنجال و هیاهو دور باشد و استراحت کند.

جیمز وودز در فاصله کوتاهی مادر و برادرش را از دست داده و این رویدادهای غم انگیز او را سخت غمگین و افسرده کرده است.

XS
SM
MD
LG