لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۳

ساخت فیلمی ترسناک درباره آزارهای جنسی «هاروی واینستین»


«برایان دی پالما» هنرمند مشهور آمریکایی فیلمی درباره «هاروی واینستین» می سازد، اثری در ژانر سینمای وحشت که آزارهای جنسی این تهیه کننده جنجالی هالیوود را به تصویر می کشد.

برایان دی پالما نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و از چهره های صاحب سبک سینمای جهان است که آثار درخشانی چون «کری»، «راه کارلیتو»، «صورت زخمی»، «تسخیرناپذیران» و «مأموریت غیرممکن» را در کارنامه حرفه ای خود دارد.

او در جریان گفتگوهای رسانه ای خود با ابراز تأسف از رفتارهای ناشایست و غیراخلاقی هاروی واینستین گفت، سرگرم نوشتن فیلمنامه ای براساس این ماجراهای غم انگیز است.

هر چند که فیلمنامه براساس رویدادهای واقعی نوشته شده ولی به گفته برایان دی پالما، نام شخصیت اصلی هاروی واینستین نیست.

برایان دی پالما
برایان دی پالما

این فیلم ترسناک داستان یک بیمار جنسی در هالیوود است که قربانیان خود را به طرز بی رحمانه ای مورد اذیت و آزار قرار می دهد؛ فردی که با استفاده از شهرت و موقعیتش در صنعت فیلمسازی از زنان سوءاستفاده جنسی می کند.

برایان دی پالما با اشاره به شایعاتی که در طول دهه های اخیر درباره رفتارهای ناشایست هاروی واینستین مطرح بوده گفت، هرگز تصور نمی کرده دامنه بی اخلاقی های او چنین گسترده و وحشتناک باشد.

او ضمن تحسین زنانی که علیه این تهیه کننده بی اخلاق افشاگری کرده اند؛ شهامت و شجاعت آنها را ستود چرا که پایه گذار جنبشی هستند که هالیوود و صنعت فیلمسازی آمریکا و شاید جهان را دگرگون کرد.

برایان دی پالما از مذاکراتش با چند تهیه کننده فرانسوی خبر داد که به گفته او برای ساخت چنین فیلمی ابراز علاقه کرده اند.

با توجه به سوژه جنجالی و البته صحنه های ترسناک، اروتیک و نامتعارف فیلم استودیوهای بزرگ هالیوود و تهیه کننده های آمریکایی تمایل زیادی برای مشارکت در چنین پروژه ای را ندارند.

هاروی واینستین در دادگاه
هاروی واینستین در دادگاه

هاروی واینستین تهیه کننده موفق آمریکایی در ماههای اخیر به دهها مورد تجاوز، اذیت و آزار جنسی و سواستفاده از موقعیت متهم شده است.

او را در حال حاضر به اتهام تجاوز در نیویورک محاکمه می کنند و در صورت اثبات جرم ۲۵ سال زندانی می شود. احتمال تشکیل چند پرونده دیگر نیزعلیه هاروی واینستین در شهرهای لس آنجلس و لندن وجود دارد.

این در حالی است که این تهیه کننده مشهور ضمن رد این اتهامات مدعی است هیچ زنی را آزار نداده و روابطش با آنها بر اساس رضایت طرفین بوده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG