لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

آل پاچینو و دنیرو در «نت فلیکس»؛ اسکورسیزی حق پخش فیلم را فروخت


شبکه اینترنتی «نت فلیکس» می گوید حق پخش «مرد ایرلندی»، فیلم بعدی «مارتین اسکورسیزی» کارگردان ایتالیایی تبار را می خرد. اقدامی که غیر منتظره نامیده شده است.

در این فیلم که یکی از هیجان انگیزترین پروژه های سینمایی سال های اخیر توصیف شده، پس از مدتها «رابرت دنیرو» و «آل پاچینو» همبازی می شوند و شاهد هنرنمایی گروهی از ستاره های دیگر خواهیم بود.

«نت فلیکس» هنوز بصورت رسمی این خبر را تأیید نکرده ولی گفته می شود مارتین اسکورسیزی و سایر تهیه کنندگان «مرد ایرلندی» از پیشنهاد این شرکت استقبال کرده و طرفین سرگرم تنظیم توافق نهایی هستند.

قرار بود «مرد ایرلندی» از طریق «پارامونت» اکران شود و این شرکت بزرگ آمریکایی پخش کننده جهانی فیلم باشد، ولی شکست تجاری آخرین فیلم مارتین اسکورسیزی «سکوت» در گیشه و زیان مالی هنگفتی که نصیب پارامونت کرد، باعث تغییر عقیده مدیران این شرکت شد.

«سکوت» که با بودجه ای ۴۶ میلیون دلاری ساخته شد، فقط ۷ میلیون در گیشه فروخت و یکی از بدترین فیلم های «پارامونت» در دهه های اخیر بود.

پس از انصراف «پارامونت» از همکاری با مارتین اسکورسیزی، «نت فلیکس» وارد صحنه شد و با پیشنهاد خیره کننده خود، نظر مساعد این کارگردان و سایر تهیه کنندگان «مرد ایرلندی» از جمله رابرت دنیرو را جلب کرد، گفته می شود این مبلغ بیش از یکصد میلیون دلار است.

فیلم اقتباسی است از کتاب پرفروشی به نام « شنیدم خانه ها را رنگ میزنی» اثر «چارلز برنت» نویسنده مشهور آمریکایی که در سال ۲۰۰۴ میلادی منتشر شد.

کتاب براساس رویدادهای واقعی نگاشته شده و داستان «فرانک شیران» یکی از اعضای فاسد اتحادیه های کارگری آمریکا را در دهه هفتاد میلادی بیان می کند.

او به «مرد ایرلندی» مشهور بود و روابط حسنه ای با مافیا و گروههای تبهکار در شرق این کشور داشت، نقش او را رابرت رنیرو بازی خواهد کرد.

آل پاچینو و رابرت دنیرو نخستین بار در سال ۱۹۹۵در یک فیلم بلند سینمایی مقابل هم قرار گرفتند، اثری هیجان انگیز و حادثه ای به نام «مخمصه»که موفقیت زیادی در گیشه داشت و جوایز ارزنده ای دریافت کرد. ۲۱ سال قبل از این فیلم، این دو در فیلم گادفادر ۲ همبازی بودند اما در مقابل هم ایفای نقش نکرده بودند.

آخرین فیلم این دو بازیگر سرشناس، «قتل عادلانه» در سال ۲۰۰۸ نقدهای منفی زیادی دریافت کرد.

بسیاری از دوستداران فیلم های حادثه ای سالها در آرزوی تماشای دوباره این دو ستاره بزرگ ایتالیایی تبار در پرده های نقره ای بودند ولی آنها به تمامی درخواست های ارائه شده پاسخ منفی دادند، ظاهرا مارتین اسکورسیزی تنها کارگردانی است که موفق شده این دو بازیگر سخت گیر را برای حضور در یک پروژه مشترک راضی کند.

مراحل پیش تولید «مرد ایرلندی» از اواخر سال میلادی جاری آغاز می شود، براساس برنامه کنونی، این فیلم در سال ۲۰۱۹ اکران خواهد شد.

«نت فلیکس» در ماههای اخیر برنامه های مفصلی برای تولید فیلم و سریال های اورژینال دارد و تلاش می کند آثار اختصاصی خود را از طریق این سامانه عرضه کند.

براساس آخرین آمار اعلام شده، برنامه های «نت فلیکس» که به زبان های مختلف پخش می شود، بیش از ۷۵ میلیون بیننده یا مشترک در سراسر جهان دارد.

XS
SM
MD
LG