لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۹

شکایت «اشلی جاد» از «هاروی واینستین»؛ زندگی ام را تباه کرد


In this photo provided by the Sri Lanka Air Force, smoke rises from the container vessel MV X-Press Pearl that is engulfed in flames, off Colombo port.
In this photo provided by the Sri Lanka Air Force, smoke rises from the container vessel MV X-Press Pearl that is engulfed in flames, off Colombo port.

«اشلی جاد» بازیگر نامدار آمریکایی و از ستاره های هالیوود نیز از «هاروی واینستین» شکایت کرد، او مدعی است این تهیه کننده جنجالی با انتشار تهمت و افترا مانع فعالیت های هنری وی شده است.

وکیل خانم «جاد» به مراجعه به دادگاهی در لس آنجلس و تکمیل فرم های مربوطه رسما از هاروی واینستین شکایت کرد، به این ترتیب پرونده دیگری به انبوه مشکلات حقوقی این چهره خبرساز افزوده شد.

اشلی جاد ۵۰ ساله، در فیلم هایی چون «زمانی برای کشتن» (ساخت ۱۹۹۶)، «کسی مانند تو» (۲۰۰۱)، «داستان دلفین» (۲۰۱۱) و «بری» (۲۰۱۶) و سریال هایی چون «گمشده» (۲۰۱۲) بازی کرده است.

به گفته اشلی جاد پس از اینکه او به درخواست های جنسی و نامتعارف هاروی واینستین پاسخ منفی داد، این تهیه کننده با هدف انتقام گیری به انتشار شایعات پوچ و بی اساس در هالیوود پرداخت و با تهمت های غیر اخلاقی خود موقعیت های شغلی وی را تباه کرده است.

او بصورت مشخص به ملاقات هاروی واینستین با «پیتر جکسون» کارگردان و «فرن والش» تهیه کننده مجموعه سینمایی «ارباب حلقه ها» در سال ۱۹۹۸ اشاره می کند، در حالی که آنها خواستار بازی اشلی جاد در فیلم بودند بصورت غیرمنتظره ای تغییر عقیده دادند و از بازیگر زن دیگری استفاده کردند.

پیتر جکسون چندی پیش در جریان یکی از مصاحبه های خود با شاره به ملاقات با هاروی واینستین اظهارات اشلی جاد را تأیید کرد.

اشلی جاد مدعی است هاروی واینستین به دروغ او را بازیگری خوشیفته، دردسرساز، بی انضباط و غیر حرفه ای معرفی کرده و از تهیه کنندگان و کارگردان ها خواسته با وی همکاری نکنند، به همین علت در سالهای اخیر پیشنهادهای شغلی اندکی داشته است.

تاکنون بیش از ۸۰ زن از رشته‌های مختلف هنری هاروی واینستین را به اذیت و آزار جنسی، رفتار نامناسب، سوءاستفاده و تجاوز متهم کرده اند و رسوایی های اخلاقی او بازتاب گسترده ای در رسانه های جهان داشته است.

اشلی جاد یکی از پیشگامان جنبش اخیر زنان محسوب می شود و نقش مهمی در شکلگیری اعتراض های گسترده به اذیت و آزارهای جنسی در هالیوود داشته است.

البته وکیل هاروی واینستین ضمن تکذیب ادعای اشلی جاد او را بازیگر خیال پردازی توصیف کرد که قصد دارد از این طریق عدم موفقیتش در هالیوود را توجیه کند.

به گفته او هاروی واینستین هرگز علیه اشلی جاد بدگویی نکرده، تهمت نزده و مانع فعالیت های هنری وی نشده است.

او با اشاره به حضور اشلی جاد در فیلم های «فریدا» در سال ۲۰۰۲ و «عبور از مرز» در سال ۲۰۰۹ به تهیه کنندگی هاروی واینستین ادعای این بازیگر را رده کرده است.

قاضی پرونده در جلسه مقدماتی و پس از شنیدن اظهارات طرفین تاریخی را برای دادگاه علنی مشخص می کند و در نهایت هیأت منصفه درباره ادعای اشلی جاد تصمیم می گیرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG