لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۶

احتمال تولید گلادیاتور۲ با بازی راسل کرو؛ شاید مکسیموس زنده شود


« ریدلی اسکات » کارگردان صاحب نام بریتانیایی در تازه ترین گفتگوی رسانه ای خود، از احتمال ساخته شدن قسمت دوم «گلادیاتور» سخن گفت، خبری که با استقبال طرفداران این فیلم حادثه ای همراه شد.

این کارگردان ۷۹ ساله، «گلادیاتور» را با بازی «راسل کرو» هنرمند مشهور نیوزلندی در سال دو هزار ساخت، داستان «مکسیموس دسیموس مریدیوس» سردار امپراتوری روم که برای اعاده حیثیت و دفاع از شرافت خانوادگی خود با سزار درگیر شده و در نهایت او را در نبردی تن به تن به قتل می رساند.

گلادیاتور را بسیاری از منتقدین سینمایی تحسین کردند و فروش حیرت انگیزی در گیشه داشت.

ریدلی اسکات و راسل کرو در کالسیوم
ریدلی اسکات و راسل کرو در کالسیوم

این فیلم موفق به دریافت ۵ جایزه اسکار از جمله بهترین بازیگر مرد برای راسل کرو و بهترین فیلم سال شد.

ریدلی اسکات مهمترین دلایل محبوبیت شخصیت اصلی فیلم «مکسیموس» را شجاعت، جسارت و از خودگذشتگی او توصیف کرد، خصوصیاتی که در دنیای امروز نایاب است.

این کارگردان برجسته بریتانیایی باور دارد ماجراهای این قهرمان افسانه ای را همچنان می توان ادامه داد و لایه های جدیدی را به شخصیتش اضافه کرد، تجربه ای که به گفته او قطعأ موفق خواهد بود.

البته ریدلی اسکات برای ساخت قسمت دوم «گلادیاتور» با چالش های عمده ای مواجه است که به عقیده بسیاری از صاحب نظران، تولید این پروژه را در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

در پایان قسمت اول «مکسیموس» لحظاتی پس از کشتن سزار درگذشت، با این حساب ادامه داستان قهرمانی که در قید حیات نیست، دشوار است.

البته ریدلی اسکات معتقد است این چالش بزرگی نیست و او می تواند به سادگی «مکسیموس» را به زندگی بازگرداند، هر چند که درباره جزئیات طرحش توضیح بیشتری نداد.

از طرفی «راسل کرو» ۱۷ سال پیش به ایفای نقش «مکسیموس» پرداخت و از شرایط فیزیکی فوق العاده ای برخوردار بود، او در حال حاضر ۵۲ ساله است و مشکل اضافه وزن دارد.

راسل کرو هنگام دریافت جایزه اسکار برای گلادیاتور
راسل کرو هنگام دریافت جایزه اسکار برای گلادیاتور

با این حال به نظر ریدلی اسکات، این هنرمند نیوزلندی انگیزه زیادی برای بازی در این نقش دارد و در عرض مدت کوتاهی به وزن مناسب و فرم بدنی ایده آل می رسد.

با توجه به اینکه تولید قسمت دوم «گلادیاتور» از طرف بسیاری از شرکت های فیلم سازی عمده، ریسک اقتصادی بزرگی محسوب می شود، قطعأ تأمین بودجه لازم ساده نخواهد بود.

به گفته ریدلی اسکات، او در سال های اخیر چند بار بار راسل کرو ملاقات کرده و آنها درباره بسیاری از جزئیات فیلم صحبت کرده اند، البته هنوز هیچ توافقی میان طرفین صورت نگرفته و مشخص نیست که مراحل پیش تولید چه زمانی آغاز خواهد شد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG