لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۸

تلاش حزب جمهوريخواه برای کسب آرا جامعه لاتين تباران آمريکا


در حالی که جمهوری خواهان هفته گذشته همایش ملی خود را در تمپای فلوریدا برگزار کردند برخی از سیاستگذاران آن حزب به دنبال رای دهندگان از طیف های مختلف جامعه بودند تا حزب آنها بتواند در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پیروز شود.

میت رامنی نامزد جمهوریخواهان و حزب او هنوز نتوانسته اند جامعه لاتین تباران کشور (هیسپانیک) را به خود جلب کنند - طیفی که سریعا رشد می کند. تازه ترين آمار نشان می دهد باراک اوباما از حمایت ۶۰ درصد هیسپانیک ها برخوردار است.

شهر تمپا که میزبان همایش جمهوریخواهان بود جامعه هیسپانیک موفقی دارد. از مغازه های فروش سیگارکوبایی تا رستوران هایی که نمایندگان حزب و حتی یک سناتور آمریکا را به خود جلب کرده اند.

اما رای جامعه هیسپانیک ها یک پارچه نیست.

جمهوریخواهان هیسپانیک عالیرتبه مانند مارکو روبیو سناتور ایالات فلوریدا و سوزان مارتینز فرماندار نیومکزیکو هفته گذشته در یکی از گردهمایی های سیاسی تمپا سخنرانی کردند. مراسمی که کرگ پسر میت رامنی که به زبان اسپانیایی صحبت می کند نيز در آن شرکت داشت. پسر رامنی گفت هیسپانیک ها وقتی پدرش را بشناسند از او حمایت خواهند کرد.

برخی سياستمداران جمهوریخواه نگرانند که اگر نتوانند امسال هیسپانیک های بیشتری را جلب کنند در انتخابات بعدی که شمار آنان افزایش ميیابد به آینده حزب لطمه خواهد خورد.
XS
SM
MD
LG