لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۱

مادران سه کوهنورد آمریکایی در نامه ای به رییس جمهوری ایران، خواهان آزادی فرزندان خود شدند


مادران سه کوهنورد آمریکایی که در ایران بازداشت شده اند، از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری درخواست کرده اند در سفر به ایالات متحده فرزندان آنها را به همراه بیاورد.

مادران شین بوئر، سارا شورد و جوشوا فتال، روز پنجشنبه در نامه ای به آقای احمدی نژاد می گویند فرزندان آنها از نظر جسمی بیمار و چنان ناامید هستند که قصد دارند دست به اعتصاب غذا بزنند.

مادران از رییس جمهوری ایران می خواهند مسائل سیاسی را نادیده بگیرد و با فرزندان آنها سوار هواپیما شود.

احمدی نژاد برای شرکت در کنفرانس اتمی یک ماهه سازمان ملل متحد که روز دوشنبه در نیویورک آغاز می شود درخواست ویزا کرده است. فیلیپ کراولی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت آمریکا مسئولیت دارد درخواست او را بپذیرد.

سه آمریکایی روز ۳۱ ژوئیه در ایران دستگیر شدند. خانواده هایشان می گویند آنها در جریان کوهنوردی در منطقه کردستان عراق به اشتباه وارد وارد ایران شدند.

هر سه در زندان اوین در تهران در بازداشت به سر می بردند، اما رسما متهم نشده اند. مقامات ایران گفته اند کوهنوردان به اتهام جاسوسی محاکمه خواهند شد، اما تاریخی تعیین نکرده اند.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه برای دومین بار با خانواده های سه جوان ملاقات کرد و گفت مقامات آمریکایی در تلاش هستند موجبات آزادی آنها را فراهم آورند.

XS
SM
MD
LG