لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۶

وزارت دارایی آمریکا یک مسئول مالی حزب الله و نماینده شان در ایران را تحریم می کند


گزارشی از ایان تالی در وبسایت روزنامه وال استریت جورنال

وزارت دارایی آمریکا با هدف تشدید فشارها بر گروه حزب الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد، محمد ابراهیم بزی یکی از تامین کنندگان مالی عمده حزب الله و عبدالله صفی الدین نماینده مالی اصلی این گروه در تهران را هدف تحریم قرار داده است. دولت ترامپ همچنین رهبر حزب الله را به همدستی در عملیات قاچاق در سراسر جهان متهم می کند.

هدف از کارزار گسترده دولت ترامپ منزوی کردن ایران و به حاشیه راندن گروه های دست نشانده اش است که منافع ایالات متحده و متحدانش در خاورمیانه را تهدید می کنند.

وزارت دارایی ایالات متحده، عبدالله صفی الدین و محمد ابراهیم بزی و شرکت های وابسته شان را با حلقه های درگیر قاچاق موادمخدر و فروش غیرقانونی نفت به گامبیا که بخشی از کانال های ارسال میلیون ها دلار برای حزب الله است، مرتبط می داند. آمریکا سال ها است حزب الله لبنان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داده است.

مقام های آمریکا فعالیت های این دو نفر را به طور مستقیم در ارتباط با حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله، می بینند. ایالات متحده و چند کشور منطقه خلیج فارس چهارشنبه حسن نصرالله را به جهت نقش اش در فرماندهی کل عملیات نظامی و امنیتی حزب الله در سراسر جهان در لیست سیاه قرار دادند. تازه ترین ارزیابی اطلاعاتی آمریکا، از تهدیدهای تروریستی در سراسر جهان، از افزایش تحرکات تروریستی حزب الله در سطحی خبر می دهد که از دهه ۹۰ میلادی سابقه نداشته است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG