لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۷

کاخ سفید: زمان بسیج جهانی علیه گروه تروریستی حزب اله لبنان فرا رسیده است


کاخ سفید در بیستمین سالگرد قراردادن نام گروه حزب‌الله لبنان در لیست گروه های تروریستی با صدور بیانیه ای ضمن تاکید دوباره بر تروریست بودن این گروه، یادآور شد زمان پاسخی جهانی علیه حزب‌الله لبنان فرا رسیده است.

در این بیانیه که سه شنبه عصر ۱۸ مهر توسط «تام باست» مشاور امنیت داخلی رئیس‌جمهور آمریکا منتشر شده،‌ آمده از همان آغازشکل گیری حزب الله در ۳۵ سال پیش این گروه خشونت طلب مورد حمایت ایران عامل رواج تروریسم در خاور میانه و جهان بوده است.

حزب الله تهدیدی علیه آمریکا و علیه امنیت کشورهای سرتاسر خاور میانه و فراتر از آن است. اکنون زمان آن فرارسیده است که جهانیان با پیوستن به آمریکا این گروه آدمکش را افشا کنند و با این تهدید علیه مدنیت به مقابله برخیزند.

آدم ربائی،ربودن سربازان، پرتاب موشک به مناطق غیر نظامی،و نقشه کشی برای حمله های تروریستی در گوشه و کنار جهان بخشی از کارنامه این سازمان تروریستی است.

حزب الله در سالهای ۱۹۸۳ و ۱۹۸۴ با بمب گذاری سفارت آمریکا در بیروت و حمله به نیروها ی فرانسه در لبنان صدها آمریکائی، فرانسوی،و لبنانی را کشت . در گوشه کنار جهان دست به عملیات انتحار ی میزند و بتازگی درآمریکا دو نفربه ظن ارتباط با حزب الله از سوی اف بی آی بازداشت شده اند.

سیاست دولت ترامپ علیه حزب الله و حامی آن: ایران

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: دولت ترامپ در نظر دارد با زیر فشار قرار دادن منبع مالی و نظامی حزب اله یعنی ایران، این گروه را بیش از پیش منزوی سازد.

رژیم ایران برای حاکمیت همسایگان و حرمت و شان مردم ایران کمترین احترامی قائل نیست. از پول نفت به جای کمک به معیشت ایرانیان، برای تامین مالی حزب الله و سایر گروه های تروریستی استفاده می کند .با استفاده از حزب الله به عنوان عامل دست نشانده، همسایگان در خاور میانه را مورد تعرض قرار می دهد.

جامعه جهانی باید پیامی قاطع و یکپارچه در این باره بفرستد که حزب الله یک حزب سیاسی مشروع نیست. امنیت آمریکا و سراسر جهان به همکار ی همگان در رویاروئی با این تهدید بستگی دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG