لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۸

درخواست وزیر خارجه آمریکا از دیگر کشورها: حزب الله لبنان را به طور کامل در فهرست تروریستی قرار دهید


درخواست آقای پمپئو ساعاتی بعد از تحریم سه فعال مرتبط با گروه حزب الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، صورت گرفت.
درخواست آقای پمپئو ساعاتی بعد از تحریم سه فعال مرتبط با گروه حزب الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، صورت گرفت.

بعد از این که وزارت خزانه داری ایالات متحده سه فعال مرتبط با حزب الله لبنان را در فهرست تحریم های خود قرار داد، وزیر خارجه آمریکا نیز از متحدان ایالات متحده خواست که حزب الله را به طور کامل به عنوان سازمان تروریستی در نظر بگیرند.

مایک پمپئو روز سه شنبه ۱۸ تیرماه در توئیتر نوشت: «وضع تحریم‌های امروز علیه مقام‌های ارشد حزب الله ​بخشی از تلاش ایالات متحده برای مقابله با نفود فسادآور حزب الله لبنان بوده است. ما از هم‌پیمانان خود می‌خواهیم که کلیت حزب الله را به عنوان یک سازمان تروریستی شناسایی کنند.»

شناسایی کلیت حزب‌الله به عنوان یک سازمان تروریستی به مفهوم تفاوت قائل نشدن میان شاخه سیاسی با شاخه نظامی آن حزب و تروریست شناختن هر دو شاخه حزب‌الله است.

ظهر سه شنبه ۱۸ تیرماه، وزارت خزانه داری آمریکا نام سه لبنانی به نام های محمد حسن رعد، وفیق صفا، و امین شری را به فهرست تحریم های علیه تروریسم افزود. آنها به ارتباط با گروه حزب الله لبنان متهم هستند و امین شری و محمد رعد دو عضو پارلمان لبنان هستند.

طبق این بیانیه، امین شری، موسسات مالی را برای کمک به حزب الله تحت فشار گذاشته است و به طور علنی، کنار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران ظاهر می شود.

امین شری (راست) با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس.
امین شری (راست) با قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود گفته است دفتر امور دارایی های خارجی این وزارتخانه، اوفک، این افراد «مهم» سیاسی و امنیتی حزب الله لبنان را به خاطر موقعیت هایی که برای تسهیل اقدامات مخرب حزب الله و دستورهای ایران دارند، در راستای دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ که تروریست ها را هدف قرار می دهد، تحریم می کند.

بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا می گوید حزب الله از نیروهای خود در پارلمان لبنان برای دستکاری نهادها به منظور حمایت از اقدامات تروریستی خود استفاده می کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG