لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۵

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان: سطح آمادگی نظامیان آمریکایی باید افزایش یابد


مک تورنبری، رئیس جمهوری خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا
مک تورنبری، رئیس جمهوری خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا

مک تورنبری، رئیس جمهوری خواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا می گوید ایالات متحده با تهدیدهای مختلفی رو به رو است و سطح آمادگی نیروهای مسلح آمریکا باید افزایش یابد.

مک تورنبری که روز پنجشنبه در بنیاد هریتیج سخنرانی می کرد گفت آمریکا با تهدیدات رو به افزایشی رو به رو است. او از چین، روسیه، ایران، کره شمالی و همچنین تروریسم و حملات سایبری به عنوان تهدیدهایی علیه آمریکا یاد کرد.

او با انتقاد از کاهش بودجه نظامی ایالات متحده گفت این امر بر استقرار نیروها و کاهش سطح آمادگی نیروهای نظامی به ویژه در مقابله احتمالی با رقیبانش نظیر چین و روسیه تاثیر داشته است.

او گفت در صورت عدم آمادگی، خطر بیشتری جان نیروهای آمریکایی را تهدید خواهد کرد. مک تورنبری همچنین تاکید کرد که تجهیزات نظامی آمریکا باید مدرن شود.

به گفته این قانون گذار مجلس نمایندگان، سطح استقرار نیروها در مناطق مختلف با میزان بودجه نظامی در ارتباط است.

مک تورنبری گفت یکی از ویژگی های لایحه بودجه دفاعی ۲۰۱۶ آمریکا این است که شرکت ها در امور نظامی تشویق بیشتری شوند که در این حوزه اقدام به نوآوری کنند و منابع لازم را در اختیار داشته باشند، "یعنی به شرکت ها بگوییم اگر طرح شما شکست خورد اشکال ندارد."

او گفت آمریکا باید متحدی خوب برای دوستانش باشد و در مواجهه با رقبایش نیرومند ظاهر شوند.

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان در دفاع از تقویت بنیه نظامی آمریکا گفت ضعف ما باعث اقدامات تجاوزکارانه دیگران می شود و موضوع تقویت قدرت نظامی آمریکا این نیست که "می خواهیم به جنگ برویم بلکه تقویت ما باعث می شود آنها در پی تجاوز نباشند."

مک تورنبری گفت تعدادی از متحدان آمریکا در آسیا و خاورمیانه و شرق اورپا هستند که می خواهند کار بیشتری کنند اما در انتظار رهبری آمریکا هستند و هرچقدر هم اشتیاق داشته باشند بدون رهبری آمریکا اقدامی نمی کنند.

XS
SM
MD
LG