لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۱

سنای آمریکا لایحه بودجه دفاعی را تصویب می کند


اعضای سنای آمریکا با نادیده گرفتن برف و بوران در پایتخت، برای تصویب بودجه هزینه های دفاعی در جلسه علنی سنا حضور یافتند.

لایحه ۶۳۶ میلیارد دلاری روز شنبه با ۸۸ رای موافق در برابر ۱۰ رای مخالف از تصویب گذشت. مجلس نمایندگان لایحه را در اوایل هفته پیش تصویب کرده بود و اینک برای امضای رییس جمهوری به کاخ سفید فرستاده می شود.

لایحه، همراه با بودجه پنتاگون، همچنین ماده ای را برای تمدید حقوق ایام بیکاری و تامین هزینه بخش هایی از یک قانون ضد تروریستی و قانون کمک درمانی - مدیکر- شامل می شود.

تصویب این لایحه به سنا اجازه می دهد توجه خود را بار دیگر به لایه اصلاح سیستم بیمه و درمان، که ارجحیتی عمده برای پرزیدنت باراک اوباما دارد، معطوف کند.

آقای اوباما روز شنبه در سخنرانی رادیویی هفتگی خود سناتورها را تشویق کرد بدون توجه به موضعی که در این مساله دارند، بحث ها را به پایان برسانند و به لایحه رای بدهند.

آقای اوباما گفت اکثریت روشنی وجود دارد که به سود این لایحه رای خواهد داد.

آقای اوباما گفت اصلاحات پیشنهادی «شدیدترین اقدامی» است که برای پاسخگو ساختن صنعت بیمه صورت می گیرد، و بیشتر از تمام لوایحی که در حداقل ۱۰ سال گذشته تصویب شده است، از بیماران و حقوق آنها حفاظت می کند.

آقای اوباما گفت اقلیتی که با لایحه پیشنهادی مخالف است، برای جلوگیری از تصویب آن از «مانورهای پارلمانی» استفاده می کند.

سنا ساعت های طولانی و در روزهای اخر هفته کار کرده است تا لایحه اصلاح سیستم بیمه و درمان پیش از آنکه کنگره جلسات خود را برای گذراندن ایام کریستمس تطعیل کند، تمام شود.

XS
SM
MD
LG