لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۱:۱۵

قانون گذاران برای رای دادن به لایحه اصلاح سیستم بیمه درمانی، در آمریکا، آماده می شوند


در حالی که قانون گذاران برای رای دادن به لایحه اصلاح سیستم بیمه درمانی، در آمریکا، آماده می شوند، پرزیدنت اوباما در تلاش است بر حمایت عمومی از آنچه آن را «بحثی سرنوشت ساز» در آمریکا می نامد بیافزاید.

آقای اوباما روز جمعه در یک گردهمایی در حومه واشنگتن گفت اگر لایحه در رای گیری مجلس نمایندگان در روز یکشنبه به تصویب نرسد، لجام گسیختگی بیمه های بهداشتی در آمریکا ادامه خواهد یافت. او گفت رای «مثبت» به لایحه یک پیروزی برای مردم آمریکا خواهد بود.

دولت در تلاش است برای ترغیب اعضای کنگره به تصویب لایحه حمایت عمومی را به دست آورد. آقای اوباما شخصا نیز با آن تعداد از اعضای مجلس نمایندگان که می گویند هنوز تصمیم نگرفته اند در تماس بوده است.

جمهوری خواهان از آغاز با لایحه مخالف بوده اند و می گویند این لایحه بسیار پرخرج و گران است و به منزله استیلای دولت بر بیمه و درمان خواهد بود.

سنای آمریکا سال پیش این لایحه را تصویب کرد، و قرار است مجلس نمایندگان روز یکشنبه به آن رای دهد. در صورت تصویب، هر دو مجلس موظف هستند بار دیگر رای دهند که آیا تغییرات پیشنهادی در لایحه را می پذیرند یا نه.

کاخ سفید و رهبران دمکرات در مجلس نمایندگان پیش بینی می کنند دست کم رای ۲۱۶ نماینده را که برای تصویب لازم است خواهند داشت.

لایحه پیشنهادی بیمه و مراقبت های درمانی را برای بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی که بیمه ندارند فراهم خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG