لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

رییس جمهوری آمریکا لایحه اصلاح سیستم بیمه درمانی را امضا کرد


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا لایحه اصلاح گسترده سیستم بیمه و مراقبت های درمانی را امضا کرد و به یک کشمکش یک ساله با جمهوری خواهانی که با هر تغییری در این سیستم مخالف بودند پایان داد.

این مهمترین اصلاحاتی است که در سیستم مراقبت های بهداشت و درمان در چهار دهه، در آمریکا صورت می گیرد . قانون جدید، ۳۲ میلیون آمریکایی را که در حال حاضر فاقد بیمه هستند زیر پوشش می گیرد.

آقای اوباما روز سه شنبه هنگام امضای لایحه در کاخ سفید گفت مجموعه ای از «اصلاحاتی که بسیار مورد نیاز بود، هم اینک به اجرا گذاشته می شود.» از جمله معافیت های مالیاتی برای شرکت ها و سازمان های بازرگانی کوچک که کارمندان خود را زیر پوشش بیمه بهداشتی در آورند. او گفت شرکت های بیمه اینک از خودداری از پوشش کودکانی که قبلا بیمار بوده اند، یا خارج ساختن مردم از بیمه وقتی بیمار می شوند، منع خواهند شد.

کوشش برای اصلاح سیستم بیمه و درمان بحث پرشور را در سراسر کشور به راه انداخت و جمهوری خواهان در هر دو مجلس به شدت با آن مخالفت می کردند. لایحه با اکثریت اندکی – ۲۱۹ موافق و ۲۱۲ مخالف- درمجلس نمایندگان به تصویب رسید. تمام جمهوری خواهان و ۳۴ دموکرات به آن رای مخالف دادند.

جان بوهنر، رهبر جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان گفت پرزیدنت اوباما با امضای این لایحه «بخش دیگری» از آزادی هایی را که آمریکاییان از آنها برخوردار هستند، گرفت.

رییس جمهوری لایحه را در حالی که رهبران سنا و مجلس نمایندگان از حزب دموکرات و نیز مردمی که از آن بهره مند خواهند شد حضور داشتند، امضا کرد.

XS
SM
MD
LG