لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۳

پرزيدنت اوباما تصويب لایحه تاريخ ساز اصلاح سیستم بیمه درمانی در سنای آمريکا را ستود


سنای آمریکا لایحه اصلاح سیستم بیمه بهداشتی و درمانی در کشور را، که موحب خواهد شد حدود ۳۰ میلیون آمریکایی بیمه نشده زیر پوشش قرار گیرند، تصویب کرده است.

سناتورها در جلسه بامداد پنجشنبه، لایحه را با ۶۰ رای موافق در برابر ۳۹ رای مخالف اقلیت جمهوریخواه تصویب کردند.

تصویب لایحه یک پیروزی برای پرزیدنت اوباما و قانون گذاران دمکرات است که اصلاح سیستم بیمه و مراقبت های درمانی را یک ارجحیت قانونی عمده توصیف کرده اند.

آقای اوباما در سخنانی در کاخ سفید گفت لایحه ای که در سنا تصویب شد، شامل «سخت ترین اقداماتی است که تاکنون برای مسئول دانستن صنعت بیمه صورت گرفته است.»

پیش از آن که لایحه بتواند به امضای رییس جمهوری برسد و جنبه قانونی پیدا کند، سنا و مجلس نمایندگان باید دو شکل جداگانه آن را در هم تلفیق کنند. لوایح دوگانه در چندین نکته اساسی اختلاف دارند، و معنای آن این است که رسیدن به مصالحه ممکن است مدتی طول بکشد.

لایحه جدید افزون بر توسعه پوشش بیمه، همچنین شرکت های بیمه را از محروم ساختن بیماران از خدمات بهداشتی به دلیل شرایط پزشکی قبلی، ممنوع می کند.

پرزیدنت اوباما و همکاران دمکرات او اصلاح سیستم بیمه درمانی را یک ارجحیت بالا توصیف کرده اند.

رهبران جمهوریخواه می گویند لایحه بسیار گران است و به معنای آن است که دولت صنعت بیمه درمانی را در کنترل خود در خواهد آورد.

رهبر اکثریت سنا رای را یک پیروزی نامید و گفت این اقدام تایید کرد که توانائی گذراندن یک زندگی سالم در آمریکا یک حق است، نه یک امتیاز.

پیش از رای گیری، میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، گفت او و همکاران جمهوریخواهش به کوشش برای متوقف ساختن تبدیل لایحه به قانون ادامه خواهند داد و افزود «این جنگ تمام نشده است.»

پرزیدنت اوباما روز چهارشنبه در یک مصاحبه تلویزیونی گفت از لایحه بسیار «راضی» است و ۹۵ درصد عناصری را که او می خواهد در بر دارد.

دفتر بودجه کنگره می گوید اجرای این لایحه ۸۷۱ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG