لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

دیدگاه| جینا هاسپل می‌تواند در سازمان سیا مانع تکرار اشتباهات گذشته شود


یادداشتی در «یو اس ای تودی» از دن کوتز، مدیر اطلاعات ملی آمریکا

ما در شرایط فعلی، با پیچیده ترین، متلاطم ترین و متنوع ترین تهدیدها در دوران مدرن روبرو هستیم.

ما رو در روی مناقشات نظامی، بی ثباتی یا بحران های بشردوستانه در تقریبا هر قاره ای قرار گرفته ایم. قدرت های جهانی مانند روسیه و چین جایگاه آمریکا در جهان را به چالش می کشند. ما همچنین با خطر واقعی یک مناقشه گسترده تر در سراسر خاورمیانه که به طور عمده از فعالیت های بدخواهانه ایران ریشه می گیرد، دست و پنجه نرم می کنیم. کره شمالی هم با وجود بهتر شدن تماس ها پس از آزادی زندانیان آمریکایی همچنان یک تهدید واقعی است.

بی ثباتی و ابهام عواقب ویرانگری در مناطق جنگی از سوریه، عراق و افغانستان تا کشورهای آفریقایی خواهد داشت. تهدیدهایی چون حملات سایبری، جرائم سازمان یافته بین المللی و منع گسترش تولید جنگ افزار هسته ای لایه ای بر لایه های مشکلات می افزاید.

در چنین شرایطی باید اطمینان حاصل کنیم، تواناترین، با تجربه ترین و سنجیده ترین رهبران اطلاعاتی در راس کار باشند تا به این چالش های جدی پاسخ بدهند. جینا هاسپل تجلی این کیفیت ها است.

من به عنوان یک سناتور پیشین عضو کمیته منتخب اطلاعات مجلس سنا، به تصمیم هایی که کشورمان پس از حملات تروریستی یازدهم سپتامبر برای به دست آوردن اطلاعات از تروریست ها به منظور توقف حملات احتمالی بعدی گرفت واقف هستم. جینا هاسپل و من عهد می کنیم تا اتفاقات ناخوشایند آن روزها تکرار نشود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG