لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۲

نیکی هیلی: سازمان ملل متحد مانع صلح اسرائیلی فلسطینی می‌شود


روزنامه جروسلم پست در گزارشی نوشت: نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، در سخنرانی در «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» موسوم به «ایپک»، گفت سازمان ملل متحد با اصرار بر این توهم که موجودیت کشور اسرائیل موجب مناقشه های منطقه شده است امکان صلح میان اسرائیل و فلسطینیان را تضعیف می کند.

نیکی هیلی گفت تشخیص این که اسرائیل جایی نخواهد رفت کلید پایان دادن به انزوای اسرائیل در سازمان ملل متحد است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد تاکید کرد همیشه به این واقعیت وقوف داشت «که اورشلیم پایتخت اسرائیل بود، هست و خواهد بود» و امیدوار است مابقی جهان به زودی راه پرزیدنت ترامپ در تشخیص این واقعیت را دنبال کنند: «زمانی در آینده، روزی فرا خواهد رسید که تمام جهان این واقعیت را تشخیص دهند.»

نیکی هیلی گفت امیدوار است در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در اورشلیم حضور داشته باشد. مراسم افتتاح سفارت آمریکا در اورشلیم در ماه مه حدود هفتادمین سالروز جشن استقلال اسرائیل برنامه ریزی شده است.

سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد «آژانس کار و امداد» و «یونسکو» را برای آن چه او جانبداری ضد اسرائیلی برنامه ریزی شده عنوان کرد مورد انتقاد قرار داد.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG