لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

باراک اوباما استعفای چاک هیگل از وزارت دفاع آمریکا را پذیرفت


باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده (راست) و چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا که روز دوشنبه از این سمت کناره گیری کرد. ۳ آذر ۱۳۹۳
باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده (راست) و چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا که روز دوشنبه از این سمت کناره گیری کرد. ۳ آذر ۱۳۹۳

باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده روز دوشنبه، ضمن موافقت با استعفای چاک هیگل از مقام وزارت دفاع آمریکا، گفت آقای هیگل ماه گذشته به او گفته بود زمان آن رسیده است که این پست را ترک کند.

پرزیدنت اوباما که همراه با جو بایدن معاون ریاست جمهوری و چاک هیگل در کاخ سفید صحبت می‌کرد، در ادامه افزود آقای هیگل، تا وقتی که مجلس سنا جانشین وی را تائید کند، در مقام وزیر دفاع باقی خواهد ماند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت چاک هیگل در ارائه مشورت و تبادل نظر، صادقانه و صمیمانه عمل کرده است و همواره وی را مستقیما در جریان می‌گذاشته است.

آقای هیگل نیز در پاسخ، بر نقشی تاکید گذاشت که وزارت دفاع آمریکا در دولت اوباما برای تقویت ثبات و امنیت ایفا کرده است .

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید آقای هیگل نخستین مقام ارشد در دولت پرزیدنت اوباما است که پس از شکست حزب دموکرات، حزب آقای اوباما، در انتخابات میان‌دوره‌ای، کابینه را ترک می‌کند.

پیشتر روزنامه نیویورک تایمز به نقل از مقامات کاخ سفید نوشته بود تصمیم پرزیدنت اوباما بر این پایه اتخاذ شده است که تهدید ناشی از پیکارجویان گروه داعش، مستلزم مهارت‌هایی متفاوت است.

XS
SM
MD
LG