لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

شرکت سازنده گیتارهای مشهور «گیبسون» اعلام ورشکستگی کرد


«گیبسون» از محبوب ترین تولید کننده های سازهای موسیقی در جهان اعلام ورشکستگی کرد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر نشویل ایالت تنسی که مرکز موسیقی سبک کانتری است با استفاده یکی از متمم های مالیاتی آمریکا معروف به فصل یازده بصورت موقت فعالیت های تجاری خود را متوقف کرد.

گیبسون که بیشتر به دلیل ساخت گیتارهای الکتریک و اکوستیک در جهان مشهور است، در سالهای اخیر با مشکلات مالی عمده ای مواجه شده و تا پانصد میلیون دلار بدهی دارد.

«هنری جاسکویتز» مدیر اجرایی گیبسون با انتشار بیانیه ای رسمی این خبر را تأیید کرد، به گفته او این شرکت قصد دارد با استفاده از این متمم به این وضعیت بحرانی سر و سامانی دهد.

شرکت های آمریکایی با اعلام ورشکستگی تحت متمم مالیاتی فصل یازدهم می توانند در یک دوره زمانی مشخص از پرداخت بدهی ها خودداری کرده تا به اصلاح ساختار مالی و فعالیت های تجاری خود بپردازند.

هنری جاسکویتز مدیر اجرایی گیبسون
هنری جاسکویتز مدیر اجرایی گیبسون

هنری جاسکویتز چندی پیش با اشاره به شرایط بحرانی این شرکت از احتمال ورشکستگی گیبسون خبر داده داده بود. به گفته او هرچند که میزان فروش این شرکت قابل قبول است، ولی برای پرداخت بدهی ها کافی نیست.

مدیر اجرایی گیبسون راهکارهای تازه ای را برای نجات این شرکت به هیئت مدیره و سهامداران آن ارائه کرده است که از آن جمله می توان به فروش برخی دارایی ها مانند املاک و مستغلات، سهام و زیرمجموعه های غیر سودآوری که هزینه زیادی دارد، ‌اشاره کرد.

بر اساس آمار وارقام موجود گیبسون در سه سال گذشته بیش از پانصد میلیون درآمد داشته و به دلیل کیفیت و مرغوبیت محصولاتش هنوز یکی از موفق ترین تولید کنندگان سازهای موسیقی در جهان است.

این شرکت توسط در سال ۱۹۰۲ توسط «الیور گیسبون» در شهر «کالامازو» در ایالت میشیگان راه اندازی شد و با نوآوری های خود نقش مهمی در تکامل گیتارهای اکوستیک و الکتریک داشت.

بسیاری از نوازنده های مشهور موسیقی مشتری گیتارهای گیبسون هستند و از محصولات این شرکت در پروژه های هنری و کنسرت ها استفاده می کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG