لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۱

استعفای مدیر اجرایی برند «گس» به دلیل رفتارهای ناشایست


«پل مارسیانو» از بنیانگذاران برند مشهور «گس» و مدیر اجرایی این شرکت به دلیل رفتارهای ناشایست از مقامش کناره گیری کرد.

پل مارسیانو از طرف تعدادی از کارمندان و مانکن های این شرکت به اذیت و آزار جنسی و سوءاستفاده از موقعیت متهم شده است.

کمیته ویژه ای که مسئول رسیدگی به این پرونده بود، با انتشار بیانیه ای از عملکرد نامناسب و اشتباهات او بعنوان مدیر اجرایی شرکت انتقاد کرد.

با این حال این کمیته از تأیید ادعاهای شاکیان در مواردی چون بوسیدن، نوازش، سواستفاده یا آزار جنسی به دلیل عدم وجود شواهد کافی خودداری کرد.

«گس» با پرداخت پانصد هزار دلار موفق به جلب رضایت ۵ زنی شد که از پل مارسیانو شکایت کردند.

این ماجرا در ماه فوریه و زمانی رسانه ای شد که «کیت اوپتان» از مانکن های معروف این شرکت در شبکه های اجتماعی خود پل مارسیانو را به اذیت و آزار جنسی متهم کرد؛ ادعایی که توسط یکی از عکاسان «گس» نیز تأیید شد.

پس از افشاگری کیت اوپتان زنان دیگری نیز از پل مارسیانو شکایت کردند؛ ارسال عکس های برهنه، پیامک های جنسی، شوخی های غیراخلاقی و استفاده از الفاظ رکیک از دیگر موارد اتهامی است.

پل مارسیانو ضمن رد ادعاهای شاکیان، خود را قربانی یک توطئه غیراخلاقی از سوی زنانی می داند که از جنبش مخالف اذیت و آزارهای جنسی سوءاستفاده می کنند.

کمیته ویژه تحقیق پس از بررسی اسناد و مدارک و گفتگو با تمامی شهود در نهایت از پل مارسیانو خواست از مقامش کناره گیری کند و او نیز این توصیه را پذیرفت.

با این حال پل مارسیانو تا هنگام اتمام قراردادش در سال ۲۰۱۹ همچنان یکی از اعضای هیأت مدیره است و مدیریت بخش طراحی این برند را بر عهده خواهد داشت.

با کناره گیری پل، برادرش «مارسیو مارسیانو» جایگزین او می شود و مدیریت اجرایی برند مشهور گس را بر عهده می گیرد.

این شرکت در سال ۱۹۸۱در لس آنجلس توسط برادران مارسیانو تأسیس شد و در زمینه طراحی و تولید پوشاک مردانه و زنانه، ساعت و جواهرات فعالیت می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG