لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

نیویورک تایمز: بستن زندان گوانتانامو در ضرب الاجل تعیین شده ممکن نخواهد بود


روزنامه نیویورک تایمز می گوید دولت اوباما ممکن است قادر نشود زودتر از سال ۲۰۱۱، زندان نظامی آمریکا در خلیج گوانتانامو،در کوبا، را ببندد و مظنونین تروریسم را از آنجا منتقل کند.

دولت هفته پیش طرح هایی را برای در اختیار گرفتن یک زندان ایالتی در ایالت ایلینوی جهت جا دادن بالغ بر ۱۰۰ بازداشتی گوانتانامو اعلام کرد. اما نیویورک تایمز می گوید اداره زندان ها پول کافی برای تحویل گرفتن زندان ، که حدود ۱۵۰ میلیون دلار هزینه خواهد داشت، ندارد.

گزارش حاکی است که کاخ سفید چند هفته پیش با قانون گذاران در کمیته تخیصص اعتبارات مجلس نمایندگان تماس گرفت و درخواست کرد برای اجرای این طرح ۲۰۰ میلیون دلار به بودجه دفاعی سال ۲۰۱۰ افزوده شود، اما رهبران دمکرات به دلیل ماهیت بحث انگیر پروژه آن را نپذیرفتند.

دولت می خواهد به عنوان بخشی از کوشش برای اجرای دستور پرزیدنت اوباما زندان را بخرد. رییس جمهوری قبول کرده است که بستن زندان در ضرب الاجل ژانویه ۲۰۱۰ عملی نخواهد بود.

طرح بستن زندان و جادادن مظنونین تروریسم درآمریکا، با مخالفت شدید برخی از اعضای کنگره روبرو شده است.

نیویورک تایمز می گوید دولت اوباما تا زمانی که کنگره به بررسی لایحه اعتبارات اضافی برای جنگ در افغانستان نپرداخته است، فرصتی دیگری برای تامین هزینه خرید بازداشتگاه تامپسون نخواهد داشت.

مقامات همچنین به نیویورک تایمز گفتند کشیدن حصار جدید، ساختن برج، نصب دوربین ها و دیگر ابزار امنیتی در بازداشتگاه، ممکن است هشت تا ۱۰ ماه طول بکشد.

XS
SM
MD
LG