لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۹

نتایج قرعه کشی گرین کارت آمریکا اعلام شد؛ آدرس سایت رسمی


هر سال تا حدود ۵۰ هزارنفر از طریق قرعه کشی گرین کارت وارد آمریکا می شوند
هر سال تا حدود ۵۰ هزارنفر از طریق قرعه کشی گرین کارت وارد آمریکا می شوند

نتایج برنامه قرعه کشی روادید گونه گونی که به لاتاری گرین کارت موسوم است، برای سال ۲۰۱۸، ساعتی پیش در روز سه شنبه ۱۲ اردیبهشت اعلام شد.

شرکت کنندگان در این قرعه کشی می توانند با مراجعه به سایت رسمی قرعه کشی شماره تاییدیه خود را وارد و وضعیت پرونده خود را مشاهده کنند.

قرعه‌کشی گرین کارت یکی از راه‌های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا است که ثبت نام آن هر ساله در پاییز انجام می‌شود و نتایج آن سال آینده اعلام می‌شود. در قرعه کشی حاضر، متقاضیان فرم ثبت نام خود را در مهر و آبان گذشته ارسال کردند.

وزارت خارجه: ما ایمیل نمی زنیم

وزارت خارجه آمریکا در راهنمای فارسی خود می گوید «چنانچه شماره تاییدیه تان را در اختیار ندارید، در قسمت بررسی پرونده روی گزینه forgot confirmation number کلیک کنید و با وارد کردن برخی اطلاعات شخصی دیگر که در زمان ثبت نام از آنها استفاده کرده اید، می توانید شماره تاییدیه تان را بازیابید.»

وزارت خارجه تاکید می کند که «هرگز ایمیلی مبتنی بر پذیرش یا عدم پذیرش در قرعه کشی به افراد نمی فرستد و از شما نمی خواهد توسط پست یا سرویسهایی مانند Western Union پول ارسال کنید.»

بیشتر بخوانید: پرسش و پاسخ درباره لاتاری گرین کارت آمریکا

این بیانیه تاکید می کند که هرگونه ایمیل یا مکاتبه ای از این دست «جعلی و با هدف کلاهبرداری» است و تنها محل موثق برای دریافت وضعیت پرونده، وبسایت رسمی قرعه کشی است.

آیا قرعه کشی برای ایرانی ها ادامه دارد؟

قرعه کشی امسال در حالی برگزار شد که دو بار پرزیدنت ترامپ شهروندان چند کشور عمدتا مسلمان از جمله ایران را از دریافت ویزا منع کرد با این حال این دو فرمان اجرایی توسط قضات فدرال لغو شد.

براین اساس، اگر افرادی از ایران نام شان در قرعه کشی بیرون بیاید، می توانند به سفارت های آمریکا برای ویزای مهاجرتی مراجعه کنند. تنها در صورتی که رئیس جمهوری آمریکا دوباره فرمان اجرایی بدهد، امکان دارد، باز روند صدور ویزا برای شهروندان ایرانی متوقف شوند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG