لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

نخست وزیر یونان با رییس جمهوری آمریکا ملاقات می کند


باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در کاخ سفید با جرج پاپاندریو، نخست وزیر یونان ملاقات می کند.

کاخ سفید می گوید قرار است دو رهبر درباره تعهد مشترک خود به اصلاح و بهبود اقتصاد، و ادامه کار در افغانستان و ممنوعیت گسترش تسلیحات اتمی بحث کنند.

رهبر یونان در جستجوی پشتیبانی و احتمالا حمایت مالی از کوشش های خود برای بیرون کشیدن کشور از یک بحران مالی است که بهبود اقتصادی اروپا را تهدید می کند.

پاپاندریو روز سه شنبه با ننسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا ملاقات کرد.

نخست وزیر یونان به خبرنگاران گفت بر این گمان است که یونان از بحران مالی بیرون می آید. پلوسی به مردم یونان اطمینان داد که ایالات متحده از آنها در یک زمان دشوار پشتیبانی خواهد کرد.

انتظار می رود پاپاندریو از آقای اوباما درخواست کند برای سرکوب محتکرین با گروه ۲۰ کار کند – آنها سرمایه گذارانی هستند که میلیاردها دلار اوراق قرضه دولتی را می خرند و نرخ بهره ای را که باید پرداخته شود بالا می برند.

یونان می گوید محتکرین کشور را مجبور می کنند با نرخ های بسیار بالا پول قرض کند، و پرداخت بدهی های سنگین آن را فوق العاده دشوار می سازند.

پاپاندریو روز دوشنبه با هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا ملاقات کرد و به او گفت یونان در انتظار کمک برای بیرون آمدن از بحران مالی نیست، تنها چیزی که می خواهد همان نرخ بهره وام است که کشورهای دیگر دارند.

کلینتون گام هایی را که دولت یونان تا کنون برای مقابله با مشکلات اقتصادی خود برداشته است ستود.

XS
SM
MD
LG