لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۱

پرزیدنت ترامپ با اشاره به خبر بازفید: ماجرای ساختگی که شنیدید، برای «استیضاح» بود


رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با بیان این که اقتصاد آمریکا در یکی از بهترین شرایط در تاریخ قرار دارد، موضوع اخبار نادرست منتشر شده در وبسایت بازفید درباره خود را «استیضاح» خواند.

دونالد ترامپ، روز شنبه ۲۹ در ماه در توئیتر خود نوشت: «اقتصاد در یکی از بهترین شرایط در تاریخ‌مان قرار دارد، نرخ بیکاری به پایین‌ترین حد در ۵۰ سال گذشته رسیده و بازار سهام آماده رکوردزنی دوباره است.»

پرزیدنت ترامپ در ادامه نوشت: «تمام چیزی که دیروز و براساس یک ماجرای ساختگی شنیدید، استیضاح بود. اگر می‌خواهید شاهد سقوط بازار سهام باشید، ترامپ را استیضاح کنید.»

همچنین پرزیدنت ترامپ در توئیتی دیگر نوشت: «بسیاری از افراد می‌گویند رسانه‌های جریان اصلی با توجه به نوع پوشش آنها درباره من طی سه سال گذشته، در احیای اعتبار خود دوره سختی در پیش خواهد داشت که این موضوع در گزارش شرم آور بازفید و البته پوشش ننگین تر آن مشهود است.»

توئیت‌های اخیر رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به سایت بازفید اشاره دارد که مدعی شده بود مایکل کوهن وکیل سابق پرزیدنت ترامپ با دستور او به کنگره دروغ گفته است.

این ادعا سریعا از سوی نزدیکان رئیس جمهوری آمریکا رد شد.

رابرت مولر، دفتر رابرت مولر بازپرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا نیز در اطلاعیه ادعای مطرح شده در وبسایت بازفید را رد کرد.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود که مایکل کوهن، وکیل پیشین او، در تلاش برای کم کردن از محکومیت خود دروغ می‌گوید. آقای کوهن با مجازات زندان برای شهادت دروغ روبرو است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG