لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۱

جنرال موتورز پنج کارخانه را می بندد؛ دلیل انتقاد پرزیدنت ترامپ چیست


پرزیدنت ترامپ در یکی از بازدیدهایش از صنایع آمریکا. «ماری برا» مدیرعامل جنرال موتورز سمت چپ آقای ترامپ ایستاده است. آرشیو
پرزیدنت ترامپ در یکی از بازدیدهایش از صنایع آمریکا. «ماری برا» مدیرعامل جنرال موتورز سمت چپ آقای ترامپ ایستاده است. آرشیو

جنرال موتورز، بزرگترین شرکت خودروسازی آمریکا، اعلام کرد که در راستای تغییرات ساختاری و همسویی با فناوری قرن ۲۱، دست کم پنج کارخانه خودروسازی اش در منطقه آمریکای شمالی را خواهد بست. این بدان معنا است که نزدیک به ۱۵ هزار کارمند دائمی شغل شان را از دست خواهند داد.

این اقدام جنرال موتورز با واکنش رئیس جمهوری آمریکا مواجه شد. پرزیدنت ترامپ می گوید جنرال موتورز را برای خودداری از بستن تاسیسات آن شرکت در ایالت اهایو زیر فشار گذاشته است.

وی که دوشنبه شب برای یک کارزار انتخاباتی در می‌سی‌سی‌پی حضور داشت، گفت: «آن ها می گویند فروش ماشین شورلت کروز خوب نیست. من می گویم، خودرویی بسازید که بتوانید بفروشید. به نظرم شاهد چیزهای دیگری در آنجا خواهیم بود، اما من راضی نیستم. ماشین شان فروش نمی رود، یک ماشین دیگر خواهند ساخت. شک ندارم در آینده نزدیک این کار را خواهند کرد. بهتر است که ماشین دیگری بسازند.»

رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه شش آذر نیز در توئیتر خود نوشت از اقدام جنرال موتورز ناراحت شده و تهدید کرد امکان دارد کمک های دولت به این شرکت را محدود کند.

جنرال موتورز علاوه بر شورلت کروز، تولید کادیلاک و بیوک لاکراس را نیز متوقف خواهد کرد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، نیز از قصد جنرال موتورز برای کاهش تولید و اشتغال در منطقه آمریکای شمالی ابراز نارضایتی کرده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG