لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۰

درخواست سفیر آمریکا از آلمان: مانع استفاده ایران از حریم هوایی‌تان شوید


ریچارد گرنل سفیر آمریکا کنار رئیس جمهوری آلمان.
ریچارد گرنل سفیر آمریکا کنار رئیس جمهوری آلمان.

ریچارد گِرِنِل، سفیر جدید آمریکا در آلمان، از دولت آنگلا مرکل درخواست کرده است مانع پرواز هواپیماهای «ماهان اِیر» در حریم هوایی آلمان شده و اجازه ندهد این هواپیماها در آن کشور فرود بیایند. او می گوید این خط هوایی عملا از تروریسم حمایت می کند.

به گزارش روزنامه جروسلم پست، گرنل هفته گذشته در جلسه ای با هیات ارشد نمایندگی «کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل» موسوم به «اِیپک» گفت: «این جا از دولت آلمان خواسته ام از تلاش های ما برای توقف ماهان ایر در استفاده از حریم هوایی و فرودگاه های آلمان حمایت کند. ما می دانیم که سپاه پاسداران از ماهان ایر به عنوان ابزاری برای انتقال تسلیحات، منابع و جنگجو استفاده کرده است، از این رو از متحدان مان می خواهیم به ما کمک کنند این کار را متوقف کنیم.»

دولت ترامپ «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را در ماه اکتبر سازمانی تروریستی اعلام کرد. مجلس عوام کانادا هفته گذشته از دولت جاستین تردو خواستار معرفی سپاه به عنوان نهادی تروریستی شد. دولت آنگلا مرکل و پارلمان آلمان از اتخاذ تصمیمی در مورد سپاه طفره رفته اند.

سفیر ایالات متحده در آلمان می گوید: «اسرائیل طی ۷۰ سال بر هر چالش پیش رو غلبه کرده است. معجزه اسرائیل الهام بخش جهان است. جوامع یهودی نه با ترس از گذشته بلکه با امید به آینده تعریف می شوند.»

ریچارد گرنل تلاش های فراوانی برای مبارزه با یهودی ستیزی انجام داده است و به عنوان یکی از پر و پا قرص ترین طرفداران اسرائیل در هیات دیپلماتیک آمریکا شناخته می شود.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG