لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۵

چهار نفر در توطئه حمله به تاسیسات آمریکا در آلمان مجرم شناخته شدند


یک دادگاه آلمان چهار ستیزه گر اسلامی را به زندان محکوم کرده است. آنها پذیرفتند که در یک توطئه نافرجام برای کشتن سربازان آمریکایی و غیر نظامیان در سپتامبر ۲۰۰۷ در آلمان مشارکت داشتند.

یک قاضی در دوسلدورف روز پنجشنبه چهار مرد، از جمله دو آلمانی را که به اسلام گرویده اند - به زندان هایی از ۵ تا ۱۲ سال محکوم کرد.

در جریان محاکمه که نزدیک به یکسال طول کشید، دادستان ها گفتند چهار مرد می خواستند موجی از ویرانی و انهدام به گستردگی حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در آمریکا به راه بیاندازند. روز پنجشنبه، قاضی با این نظر موافقت کرد و گفت متهمان، اگر توطئه آنها موفق می شد، یک «حمام خون» با تعداد زیادی کشته و مجروح به راه می انداختند.

چهار نفر عضویت در اتحادیه جهاد اسلامی، یک سازمان تروریستی مستقر در پاکستان را قبول کردند، و گفتند حمله قرار بود با رای پارلمان آلمان به تمدید حضور نظامی کشور در افغانستان مصادف شود.

پلیس آلمان متهمان را در پاییز ۲۰۰۷، پس از این که آنها را ماه ها زیر نظر داشت، دستگیر کرد.

مقامات می گویند سلول تروریستی در آلمان هیدرژن پروکساید فشرده به اندازه ای که برای تولید بیش از ۵۰۰ کیلوگرم مواد منفجره کافی باشد انبار کرده بود. اما مقامات امنیتی آلمان، بر اساس اطلاعات دریافتی از آمریکا، پنهانی آن را با ماده رقیق شده ای که نمی توانست برای ساختن بمب به کار رود عوض کردند.

XS
SM
MD
LG