لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۰۶

دو سناتور آمريکايی خواستار افزايش مالیات بر بنزین شدند


دو سناتور ایالات متحده پیشنهاد کردند برای جلوگيری از ورشکستگی صندوق «تعميرات جاده و پل»، ماليات‌های فدرال بر سوخت فسيلی از جمله بنزین و دیزل در ظرف دو سال آینده به ميزان ۱۲ سنت در هر گالن (يا کمی بيش از ۳ سنت در هر ليتر) افزايش يابد.

مالیات بر بنزین در حال حاضر ۱۸.۴ سنت برای هر گالن، و مالیات سوخت دیزل (گازوئیل) ۲۴.۴ سنت برای هر گالن است. در ميزان اين عوارض، که از نظر سیاسی حساس هستند، از سال ۱۹۹۳ تاکنون تغييری داده نشده است.

در فصل مبارزات انتخاباتی ميان دوره ای پائيز امسال، طرح اين دو سناتور با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

سناتور جمهوریخواه باب کورکر از ايالت تنسی، و سناتور دموکرات کریس مورفی از ايالت کانتيکات، روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد (۱۸ ژوئن) خواستار آن شدند که درآمد جدید به صندوق بزرگراه فدرال واريز شود.

این صندوق حدود نیمی از هزینه‌های کشور برای پروژه‌های حمل و نقل را می‌پردازد. پيش‌بينی شده که موجودی صندوق تا پايان ماه اوت سال جاری (۹ شهریور ماه) به پايان برسد.

سناتور کورکر گفت «اگر آمریکایی‌ها احساس می‌کنند که داشتن جاده‌ها و پل‌های مدرن مهم است، پس کنگره باید شجاعت آن را داشته باشد تا هزينه آن را بپردازد.»

سناتور مورفی گفت «من می‌دانم که بالا بردن مالیات بر بنزين انتخاب آسانی نیست، اما ما برای تصمیم‌گیری‌‌های آسان انتخاب نشديم؛ ما انتخاب شديم تا بيائيم اينجا و تصميمات دشوار بگيريم.»

گروه‌های مختلفی از فدراسیون کارگری AFL-CIO گرفته تا اتاق بازرگانی ایالات متحده، با کنگره برای افزایش مالیات بر سوخت لابی کرده‌اند، اما نمایندگان مجلس جرات زیادی برای افزایش مالیات، در سالی که انتخابات ميان دوره‌ای قرار است برگزار شود، ندارند.
XS
SM
MD
LG