لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۱

دولت آمريکا افزايش شديد قيمت بنزين را مورد بررسی قرار می دهد


دولت آمريکا افزايش شديد قيمت بنزين را مورد بررسی قرار می دهد
دولت آمريکا افزايش شديد قيمت بنزين را مورد بررسی قرار می دهد

دولت آمریکا اعلام کرد که افزايش شديد قيمت بنزين در کشور را مورد نظارت قرار می دهد تا مطمئن شود شخص يا اشخاصی از اين افزايش قيمت بهره برداری غيرقانونی نمی کنند.

اريک هولدر، دادستان کل آمريکا روز پنجشنبه گفت که مقامات چندين اداره «هوشيارانه» قيمت در بازار نفت و گاز را برای يافتن «هرگونه خلاف» بررسی می کنند تا رانندگان اتومبيل ها در کشور «اطمينان حاصل کنند» که بدليل دستکاری در قيمت يا ديگر فعالیت های غیر قانونی، مبلغ بالايی را برای بنزين نمی پردازند.

آقای هولدر گفت: دلایل قانونی برای افزایش قیمت بنزين که اکنون به حدود چهار دلار برای هر گالن (۳ ليتر و ۸ دهم ليتر) رسيده است، وجود دارد. اما وی افزود اگر به مصرف کنندگان بدليل رفتارها واَعمال غير قانونی صدمه وارد آيد مقامات ايالتی و فدرال «بايد سريع وارد عمل شوند».

رئیس جمهوری آمریکا، باراک اوباما، در يک سخنرانی در ايالت نوادا گفت: هيچ راه مشخصی که بتواند بلافاصله قيمت بنزين را پايين آورد وجود ندارد. اما وی افزود مقامات بايد مطمئن شوند که هيچ کس از آمريکايی ها بهره گيری نمی کند.

پرزيدنت اوباما در گذشته، بارها خواستار قطع يارانه های ۴ ميليار دلاری دولت به شرکت های نفتی شده است. او گفت: پرداخت يارانه ها در زمانی که اين شرکت های انرژی در حال «سود بی سابقه هستند» غیر ضروری است.

XS
SM
MD
LG