لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۱

اوباما و اولاند: پناهجویان سوری را می‌پذیریم


رئیس جمهوری ایالات متحده و همتای فرانسوی او روز سه شنبه در نشست خبری در واشنگتن به رغم برخی اظهارنظرها در مورد عدم پذیرش پناهجویان سوری و عراقی، تاکید کردند آمریکا و فرانسه این پناهجویان را خواهند پذیرفت.

باراک اوباما در این نشست خبری که پس از دیدار با فرانسوا اولاند در کاخ سفید انجام شد، با بیان این که داعش نگاه شیطانی دارد، گفت ایالات متحده و فرانسه بر شدت حملات خود علیه آن گروه می‌افزایند.

تاکید اوباما و اولاند: پناهجویان سوری را می‌پذیریم
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 1:00:06 0:00

وی با اشاره به وضعیت سوریه، که گروه داعش بخش‌های بزرگی از آن و همچنین عراق را به تصرف در آورده است، گفت ما اگر به دنبال صلح در سوریه هستیم، باید داعش را سرکوب کنیم.

آقای اوباما به حملات روسیه در سوریه اشاره کرد و گفت مسکو اگر حملات هوایی خود را بر داعش متمرکز کند، می‌تواند نقش سازنده تری داشته باشد.

آمریکا و متحدان آن می‌گویند روسیه بیش از آن که به داعش حمله کند، مواضع مخالفان بشار اسد را هدف حمله قرار می‌دهد. مسکو این اتهام را رد می‌کند.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر بر خروج بشار اسد از قدرت تاکید کرد و گفت سوریه با یک حکومت آزاد و مردمی اداره خواهد شد.

آقای اوباما درباره سقوط هواپیمای جنگنده روسیه توسط پدافند هوایی ترکیه، با تاکید بر حق ترکیه برای دفاع از حریم هوایی خود، گفت بهتر است دو کشور با یکدیگر گفت‌وگو کنند تا اختلافات بیشتر نشود.

رئیس جمهوری آمریکا در ارتباط با حملات تروریستی اخیر در پاریس گفت، "فرانسه قدیمی ترین متحد آمریکا در تاریخ است، چنانکه شما به ما برای رسیدن به استقلال کمک کردید و ما هم شما را از دست نازی‌ها نجات دادیم."

فرانسوا اولاند نیز در این نشست خبری گفت با وجود آن که آمریکا و فرانسه دو فرهنگ یکسان ندارند و راه خودشان را می‌روند، تاکید کرد که با این حال هر دو برای آزادی، ارزش برابری قائل هستیم.

رئیس جمهوری فرانسه نیز در اشاره با اختلاف نظرهای اخیر درمورد پذیرش پناهجویانی که از سوریه و عراق می‌آیند، گفت حساب پناهجویان از تروریست‌ها جداست و دو کشور موافق هستند که به آنها پناه دهند.

وی همچنین تاکید کرد که برای شکست گروه افراطی داعش علاوه بر افزودن بر شدت حملات، باید منابع مالی آن گروه را نیز مسدود کرد.

XS
SM
MD
LG