لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

دیدگاه| ترامپ و مکرون بر تجارت، مسائل نظامی و توافق هسته‌ای ایران تمرکز می کنند


گزارشی از اس ای میلر در وبسایت روزنامه واشنگتن تایمز

پرزیدنت ترامپ خواهان لغو توافق دوره باراک اوباما با ایران است و ممکن است ماه آینده در این مسیر قدم بردارد. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، از او خواسته است در این باره تجدید نظر کند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، می گوید: «رئیس جمهوری صراحت بسیاری در این باره داشته که این توافقی بد است. این نگاه یقینا تغییری نکرده است.»

در عین حال سارا هاکبی گفت پرزیدنت ترامپ به استدلال ها درباره چگونگی بهبود این توافق به سود مردم آمریکا گوش فرا خواهد داد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در نشستی در شهر نیویورک گفت مجاب کردن پرزیدنت ترامپ به خارج نشدن از برجام بر عهده امضاء کنندگان اروپایی توافق هسته ای است.

ظریف در توییتی گفت: «یا همه یا هیچ چیز. رهبران اروپا باید ترامپ را تشویق کنند نه تنها در توافق هسته ای بماند بلکه مهم تر این که عمل به سهم خود را با حسن نیت آغاز کند».

سه شنبه شب، رئیس جمهوری ایالات متحده و ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، میزبان رئیس جمهوری فرانسه و برژیت مکرون، همسر او، در نخستین مراسم دولتی شام رسمی دوره ریاست جمهوری ترامپ خواهند بود. غذای اصلی کباب بره خواهد بود و بخش سرگرمی با اجرای اپرای ملی واشنگتن از مرکز هنرهای نمایشی جان اف کندی همراه خواهد بود.

دونالد ترامپ در مراسم شام با سنت شکنی از ژورنالیست ها و اعضای دموکرات کنگره دعوت نکرده است.

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG