لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۱۷

خودکشی ستاره فوتبال آمریکایی در زندان


«آرون هرناندز» ستاره فوتبال آمریکایی و بازیکن پیشین تیم «نیو انگلند پاتریوتز» که به جرم قتل زندانی بود، خودکشی کرد و در سلولش درگذشت، او هنگام مرگ ۲۷ سال داشت.

ساعاتی پیش سازمان زندان های ایالتی ماساچوست با انتشار بیانه ای رسمی این خبر را تأیید کرد. در این بیانیه گفته شده، آرون هرناندز با استفاده از ملحفه های های تختخواب، خود را به پنجره سلولش حلق آویز کرده است.

ظاهرأ او با ایجاد موانعی مقابل در سلول مانع ورود آسان مأمورین شده و پیش از رسیدن آنها جان سپرده است.

سخنگوی سازمان زندان های ایالتی ماساچوست با ابراز تأسف از درگذشت این ستاره پیشین فوتبال آمریکا گفت، تلاش پزشکان برای نجات آرون هرناندز بی نتیجه بود و در نهایت مرگ رسمی او در بیمارستان اعلام شد.

در همین حال وکیل مدافع، مدیر برنامه و خانواده او از مرگ غیرمنتظره این بازیکن جوان ابراز تعجب کرده اند، به گفته آنها آرون هرناندز روحیه خوبی داشت و فرد افسرده یا بیماری نبود.

آرون هرناندز در سال ۲۰۱۳ به جرم قتل دوست پسر خواهر زن خود به حبس ابد محکوم شد، با این حال او تقاضای تجدید نظر کرده بود و احتمال تبرئه یا کاهش محکومیتش وجود داشت.

به همین دلیل خودکشی او در زندان و در جریان فرآیند دادگاه تجدید نظر، با شک و تردیدهایی همراه شده است.

سازمان زندان های ایالتی ماساچوست و مقامات دادستانی اطمینان داده اند درباره علت مرگ آرون هرناندز و احتمال قتل او تحقیق خواهند کرد.

آرون هرناندز در آمریکا و از خانواده ای اهل پورتوریکو متولد شد. او علاقه زیادی به فوتبال آمریکایی داشت و از بازیکنان مطرح دبیرستان و دانشگاه خود بود.

آرون هرناندز در سال ۲۰۱۰ به تیم فوتبال «نیو انگلند پاتریوتز» پیوست و دوران موفقی در این باشگاه بزرگ داشت.

در عین حال فرد جنجالی و پرحاشیه ای بود و پرونده های قضائی بسیاری چون درگیری، ضرب و شتم و زورگیری در ایالت های مختلف داشت.

آرون هرناندز به دو قتل دیگر نیز متهم بود ولی دادگاه او را بیگناه دانست و اتهامش ثابت نشد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG