لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۴

سرآشپزهای سال به انتخاب مجله «غذا و شراب»


مجله Food And Wine یا «غذا و شراب» در گزارش سالانه خود به معرفی تعدادی از سرآشپزهای مستعدی پرداخت که به موفقیت های چشمگیری در رستوران های مشهور آمریکایی دست یافته اند.

این مجله که سردبیری آن را «نیلو معتمد» نویسنده جوان ایرانی تبار بر عهده دارد، از نشریات معتبر آمریکایی است که آگاهی های متنوعی در زمینه غذا، مسافرت و شیوه زندگی در اختیار خوانندگانش قرار می دهد.

نویسندگان مجله در این گزارش سالانه، مروری داشتند بر منو یا فهرست غذایی رستوران های معروف و از جنبه های مختلفی به بررسی عملکرد سرآشپزهای آنها پرداخته اند.

به گفته این مجله، عرضه تعداد غذاهای بیشتر با حجم کمتر برای چند نفر، یکی از ابتکارهایی است که با استقبال زیادی از سوی مشتریان مواجه شده است. به این معنی که سرآشپزها تعدادی از غذاهای مختلف خود را بصورت یک مجموعه ترکیبی عرضه کرده و برای مشتریان حق انتخاب بیشتری قائل می شوند.

بسیاری از سرآشپزهای برگزیده این مجله باور دارند، از طریق عرضه غذاهای ترکیبی، می توانند مهارت و توانایی خود را نشان داده و با مشتری رابطه بهتری داشته باشند.

نیلو معتمد می گوید، برخی از این سرآشپزها به ویژه در رستوران هایی که غذاهای بین المللی عرضه می کنند، با استفاده از چاشنی ها و مواد مختلف، نوعی از آشپزی فیوژن یا تلفیقی ارائه کرده اند که با واکنش های مثبتی از سوی مشتریان همراه شده است.

بیشتر بخوانید:
گفت و گوی اختصاصی صدای آمریکا با نیلو معتمد سردبیر نشریه «غذا و شراب» در آمریکا با ۱۳ میلیون خواننده

این مجله در این گزارش نمونه های مختلفی از رستوران های ژاپنی، چینی، مکزیکی و ایتالیایی را در شهرهای مختلف آمریکا معرفی کرده که با نوآوری سرآشپزهای خود در این زمینه به موفقیت های خیره کننده ای دست یافته اند.

قیمت این غذاهای ترکیبی با توجه به سطح کیفی، تعداد ستاره و منطقه رستوران متفاوت است. در برخی از رستوران ها، این مجموعه ترکیبی بین یکصد تا دویست دلار است و دوازده تا بیست غذای مختلف را شامل می شود.

البته این رقم در رستوران های خانوادگی پایین تر است و مجموعه های ترکیبی با غذاهای کمتری عرضه می شود.

فهرست سالانه مجله «غذا و شراب» از ارزش و اعتبار زیادی در این صنعت برخوردار است و معمولا سرآشپزهای برگزیده این نشریه که چهره های جوان و جویای نام هستند، دستاوردهای ارزنده ای در این حرفه کسب کرده اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG